Мъри: ПАОК остава фаворит!

Мъри: ПАОК остава фаворит!

„Важно е да издържим физически и психически“

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов остава на мнението, че ПАОК е фаворит и ще бъде футболно чудо, ако "сините" успеят да елиминират гръцкия съперник във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, въпреки аванса от 2:0 от първата среща.

Софиянци гостуват утре от 20:30 часа в Солун за реванша.

"Ясно за нас е, че ПАОК е фаворит в едно такова противоборство. Ясно е, че направихме добър първи мач в София. Показахме нужните качества като футбол и като игра. Мисля, че заслужено спечелихме. Имаме аванс от 2:0, но знаем какво ни предстои. Видяхме още в първия мач качествата, силата на футболистите на ПАОК. С отличен треньор. Отбор, който ми направи отлично впечатление", заяви Стоилов.

"Продължавам да стоя зад думите си (че ще бъде футболно чудо, ако Левски отстрани ПАОК). Важно е да издържим физически и психически. Важно е да играем добър футбол - такъв, какъвто нашите фенове заслужават. И ако заслужаваме, да продължим напред. Мачът ще бъде игра на грешка. Надявам се ние да не правим индивидуални грешки, които да дадат възможности на съперника, а ако противникът ги прави, ние да се възползваме, както беше в първия мач".

"Не знам доколко сме впечатлили ПАОК. Направихме добър мач в София, зарадвахме феновете. ПАОК е отличен отбор, който играе добър футбол. Ние трябва да отговорим на това ниво, ако искаме да продължим. Всяка победа, която трупа този нов отбор на Левски, ще го калява и ще му дава самочувствие да върви напред. Трудните изпити, когато ги вземеш, те правят по-добър. Така че, ако се справим с това нещо, може да го окачествим като футболно чудо в този момент за нас", каза още той.

Стоилов няма да може да използва опитния Ивелин Попов и национала Илиян Стефанов, които отпаднаха от срещата заради травми, но добрата новина е свързана със завръщането след травми на крайния бранителя Цунами и на халфа Андриан Краев.

"Цунами и Краев са здрави и са в групата за мача. Те са опция, която можем да използваме. Все още имаме повече от 24 часа до мача, в които да решим дали ще правим промени, или не", заяви Стоилов.

Арбелоа: Мбапе се чувства все по-добре

Старши треньорът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа актуализира информацията за състоянието на нападателя Килиан Мбапе

Дяков за дузпата на Левски: Категорична дузпа, няма драма със съдиите

Легендата на Лудогорец Светослав Дяков също коментира дузпата, с която Левски взе важни три точки на "Герена" срещу Локомотив (Пловдив)

Майкъла коментира дузпата за Левски и предрече още 2 победи на ЦСКА

"Срещу Лудогорец очаквам равностоен мач, който ЦСКА няма да загуби", заяви Георги Илиев

Защитник на Славия стана национал на Кабо Верде

Защитникът на българския Славия Жордан Варела получи разрешение да играе за националния отбор на Кабо Верде, съобщават от футболната федерация на странатa

Българските футболни клубове обмениха опит с Европейските лиги

Дискусиите преминаха при висок интерес

Меси е на крачка от нов страхотен рекорд

Звездата на световния футбол Лионел Меси никога не е далеч от нови рекорди и постижения, а сега е на прага на още един колосален връх