Матиас Фаетон приключи с ЦСКА

Матиас Фаетон приключи с ЦСКА

Матиас Фаетон приключи с ЦСКА, твърди Тема Спорт. Вчера армейците подновиха тренировъчен процес след двата дни почивка, получени при прибирането си от лагера в Турция.

25-годишният национал на Гваделупа обаче не взе участие в заниманието, като е изваден от състава, докато се намери решение за бъдещето му. От Борисовата градина подготвят продажба на крилото, а най-вероятната дестинация е Турция.

Вече писахме, че Фаетон е искал да си тръгне от ЦСКА още през миналата година, като на няколко пъти е посетил офиса на клуба в компанията на своя агент, като е настоявал да бъде отдаден под наем. Армейците обаче го убедили да остане в отбора и му обещали, че ако подобри формата си, ще му бъде осигурен трансфер. Израсналият във Франция флангови футболист изигра няколко силни мача в края на есента под ръководството на Александър Томаш и сега е време думата на ръководството да бъде изпълнена.

Припомняме, че Фаетон вече близо от две седмици не се готви с ЦСКА, след като напусна лагера на армейците в Турция малко след първата контрола с Шахтьор Д (0:1) на 15 януари. Той се прибра във Франция, като изтъкна лични причини. Изглежда обаче това е било началото на края на престоя му в Борисовата градина.

По този начин националът на Гваделупа ще се превърне в поредния футболист, който ще се раздели с ЦСКА през тази зима. Армейците вече освободиха Амос Юга, Брадли де Нойер, Емануел Шакич и Тобиас Хайнц. Християн Петров и Годуин Коялипу пък бяха продадени съответно на Хееренвен и Ланс. Сега 31-кратните шампиони подготвят изходяща сделка и за Фаетон.

Привличането на крилото се превърна в трансферен провал за ЦСКА. Той пристигна за 1.6 милиона евро от френския Гренобъл през лятото на 2023 г. С червената фланелка изигра 57 мача, в които отбеляза 9 гола, като така и не успя да разкрие потенциала си в Борисовата градина. Най-добра форма показа именно в края на есенния полусезон под ръководството на Томаш, което се оказа и еднопосочен билет към изхода.

Сериозен интерес от чужбина към вратаря на Берое Артур Мота

Това призна спортният директор на заралии

ПЪРВО В NS: Павлин Николов плати и спаси лиценза на Спартак Вн

Вижте подробности

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач