Матушев: Искаме Пирин да изглежда като Лудогорец, Берое и Литекс след 3-4 години (ВИДЕО+СНИМКИ)

Матушев: Искаме Пирин да изглежда като Лудогорец, Берое и Литекс след 3-4 години (ВИДЕО+СНИМКИ)

Много юноши на Пирин орказаха да се върнат в отбора заради ограничения бюджет, признава треньорът

Треньорът на Пирин (Бл) Неделчо Матушев заяви, че дългосрочната цел пред новака в А група е за 3-4 години да стигне нивото на развитие на Лудогорец, Берое и Литекс, но не по същия модел, а с по-малко вложени средства.

„Не съм съгласен, че Берое, Литекс и Лудогорец са направили силни отбори с малко пари. В началото се хвърлиха много пари. Ние искаме стъпка по стъпка Пирин да се изгради и след 3-4 години да изглежда като Лудогорец, Берое и Литекс”, коментира Матушев на специална пресконференция на „орлетата” преди завръщането им в елита след 4-годишно отсъствие.

Наставникът призна за трудностите при селекцията заради ограничения бюджет.

„Доволен съм от старанието на всички в подготовката. Не се заблуждаваме от това, което направихме в контролните срещи, Напротив – говорим и гледаме в първенството да подходим по сериозен начин, защото ще ни бъде изключително тежко, това са млади момчета, някои от тях за първи път ще играят в А група. Да се надяваме с двете домакинска, нашата публика да ни победи и да върнем македонския дух, с него да побеждаваме. Имаме 15-16 човека, с които правим добра ротация, повечето са си от школата. Но на този етап не можахме да привлечем други играчи, които също са от школата на Пирин и затова привлякохме Маркиньос, който трябва да дава настроение и ритъм и да има младите от кого да гледат и да се учат. Поставили сме тавани, за да има финансова дисциплина. Затова много футболисти, с които водехме преговори, излели от школата на Пирин, ни отказаха. Ние сме твърди и следваме една финансова дисциплина. Ще видим дали това ще се окаже правилно. Най-лошо е да излъжем, да обещаваме много пари и накрая да не си получават парите”, сподели Неделчо Матушев.

Той си призна, че „орлетата” не са напълно готови за първия мач от А група – домакинство на носителят на Купата на България Черно море в неделя от 18:30 в Благоевград.

„Ако ви кажа, че Пирин е напълно готов за Черно море, ще ви излъжа. Те са достоен отбор, който показва характер и неслучайно е носител на купата. Всяка победа ще ни носи самочувствие. Радваме се, че почваме с две домакинства. Дано хората, които обичат Пирин, да са на трибуните. Първенството е много дълго – 36 мача. В тоя формат съм играл в Армения, получават се големи възходи и падения”.
Феновете на Левски ще избират Гол на годината

За целта „сините“ са подбрали 10 попадения

Официално: Спартак (Варна) се раздели с вратар

Стражът записа 2 мача за "соколите"

Защитник на Локомотив (Пловдив) сложи край на кариерата си

Николай Николаев спира с футбол

Урибе: Първото полувреме стояхме по-добре от Лудогорец

“Втората част те започнаха да натискат и нямаше какво да направим”, завърши испанският треньор

Помощникът на Хьогмо: Играчите дават максимума от себе си

“Ние сме по тренировките, Хьогмо ще се насочи към трансферите”, добави Микаел Старе

Дуа: Искам да играя и да бележа, нямам търпение

Швейцарският стрелец на Лудогорец вкара два гола срещу Берое

Мощен Лудогорец разби Берое - 4:0 (ВИДЕО)

"Орлите" се доближиха на 7 точки от Левски

ЦСКА пуска нова инициатива за феновете

Най-активните армейци ще имат шанс да бъдат отличени и наградени от клуба

Официално: ЦСКА 1948 се раздели с четирима

Касиано Бузон, Луиз Вагнер, Жозе Витор и Шариф Осман напускат “червените”