Матушев: Успехът ни е заслужен

Матушев: Успехът ни е заслужен

Още нищо не сме постигнали този сезон във Втора лига, допълни треньорът

Треньорът на Спартак (Варна) Неделчо Матушев определи победата с 1:0 над Монтана като заслужена и похвали целия отбор. Спартаклии вече имат 8 точки, като са в серия от 4 мача поред без загуба.
 
Така те се изкачиха на спасителното 14-то място. Матушев гарантира, че никой от отбора няма да полети в облаците, защото още нищо не са постигнали във Втора лига.
 
„Доволен съм от влагането, усилията и себераздаването на всички футболисти. Монтана е добър отбор, играят вече 3-4 години заедно. Те имаха своите шансове, а ние - нашите. Като цяло успехът ни е заслужен”, заяви за „Петел” Матушев. 
 
Треньорът не бе изненадан от поредния добър мач на Стоян Иванов, който донесе победата с майсторско изпълнение от фаул. Попадението е първо за 19-годишния халф в неговата кариера.
 
„Стоян има качества и затова го привлякохме. Радвам се, че е полезен и за мен това е очаквано. Другите също си свършиха работата.”, допълни Матушев. Въпреки възхода на тима, за който бургаският специалист има безспорна заслуга, той остава здраво стъпил на земята.
 
„Победата е сладка, но еуфория няма и не може да има, защото още нищо не сме постигнали този сезон във Втора лига. Така че нищо не се променя и продължаваме да следваме нашия път, стъпка по стъпка. Целта е да се развиваме като отбор, да подобряваме играта си и до Нова година да спечелим колкото се може повече точки, за да сме спокойни напролет.”, завърши Матушев.
 
Днес преди обед спартаклии ще проведат възстановително занимание, а утре следобед започват подготовка за 1/16-финалната среща за Купата на България с Левски на 25 септември сряда от 16 часа в Балчик. На 29 септември (неделя) Спартак гостува на Поморие от 17 часа в двубой от X кръг на Втора лига в Несебър.

 

ЦСКА пусна новите абонаментни карти, дават предимство за новата "Армия"

ЦСКА пусна в продажба абонаментните карти за сезон 2025/26

ЦСКА инвестира 20 милиона лева в нов мащабен проект

До дни ЦСКА ще стартира с поредния си голям инфраструктурен проект

ОФИЦИАЛНО: Ивелин Попов остава в Ботев Пловдив

Ивелин Попов остава в Ботев Пловдив, обявиха официално от „жълто-черния“ клуб

Ради Цонев остана свободен агент

Полузащитникът Радослав Цонев се раздели с казахстанския Тобол по взаимно съгласие

ОФИЦИАЛНО: Локо София обяви трансфера на Меси

Меси Биатоумусока е шестото ново попълнение на "Локомотив" (София)

Черно море излиза за четвъртата си контрола днес

Черно море ще играе днес четвъртата си проверка от предсезонната подготовка

Локо София взима Меси

Става въпрос за бившия централен защитник на Ботев Враца – Меси Биатумусока.

Стамен Белчев махна четирима от Септември

Каре чужденци се раздели с "виненочервените"

Падт: Ще мислим за Динамо Минск след последната контрола

Вратарят на Лудогорец Серджио Падт даде своето мнение след края на приятелската срещу с Копенхаген, завършила при резултат 0:0