Ментето Кръстаич ни довърши: 0:2 срещу Литва (ВИДЕО)

Феновете искат оставката му

България бра голям срам, след като загуби от слабака Литва с 0:2. Пиюс Ширвис ни вкара в 45-ата и 55-ата минути, а нашите национали завършиха с 10 души, след като Анди Краев бе изгонен минути преди края на първото полувреме.

След този мач от Група G България е на последната 5-а позиция с 2 точки след нито една победа от 6 мача, а литовците излязоха четвърти с 5 точки. Това по всичко изглежда ще бъде последният мач на сръбското недорзумение Младен Кръстаич, който се провали с гръм и трясък начело на националния ни тим.

Българският национален отбор се завърна на стадион „Васил Левски“ в София, след като преди това игра в Разград и Пловдив, а в столицата бе подкрепен от около 6-7 хиляди души.

Няма как да не се отбележи, че от трибуните ехтяха викове "Оставка", като след мача ще се види дали сърбинът има достойнство или не.

Хилядите от трибуните видяха равностойно начало на двубоя, в който първата добра възможност се откри пред гостите.

В 7-ата минута Валентин Антов закъсня и въпреки нарушението му, бе даден авантаж, защото Викинтас Сливка се озова сам срещу вратаря.

Стражът Иван Дюлгеров от Черно море обаче показа класа и не трепна, излизайки напред и спасявайки с тяло опасното положение.

Отговорът на България дойде в ответната атака. В 9-ата минута нашите осъществиха една отлична атака и Спас Делев намери с отлично центриране Кирил Десподов на далечната греда, ала ударът на капитана ни с глава профуча над гредата.

След това двата отбора си размениха по още един удар, но не толкова застрашителен, за да се стигне до 17-ата минута, когато Федор Черних вкара гол за гостите, който обаче бе отменен заради засада.

Първото стопроцентово голово положение за България дойде в 30-ата минута, когато Делев беше изведен сам срещу вратаря, но заложи на силата и прати топката право в стража, който успя да спаси.

Малко по-късно именно Делев центрира отлично към Преслав Боруков, чийто удар с глава по диагонала премина на сантиметри от вратата.

В 42-ата минута отново Боруков бе близо до попадение, след като Делев му подаде с глава, ала таранът не можа да засече.

Секунди след това пък Андриан Краев извърши едно ненужно нарушение край тъчлинията в половината на съперника и получи втори жълт картон, заради което бе изгонен с червен и остави България с човек по-малко.

Това обаче не бе единствената лоша новина, защото точно преди паузата Литва откри резултата.

В последната минута на първите 45 това стори Пиюс Ширвис, който се разписа от добавка след разбъркване в наказателното ни поле и удар отблизо, за да се оттеглят гостите с аванс на почивка.

На почивката селекционерът Младен Кръстаич направи три промени в състава си, като терена напуснаха Валентин Антов, Преслав Боруков и Ивайло Чочев, а на техните места се появиха Симеон Петров, Лукас Петков и Георги Русев.

В 51-ата минута Делев се озова на добра позиция в наказателното поле и макар ниския си ръст стреля с глава, но неточно.

Срамът за нашите национали стана пълен, след като в 55-ата минута Пиюс Ширвис с глава непокрит на празна врата успя да се разпише и да удвои преднината на литовците.

В 63-ата минута Черних бе близо да вкара също за литовците, но за наша радост ударът му от близка дистанция бе блокиран и топката излезе в корнер.

През следващите минути нашите национали бяха доста апатични и с нищо не показаха, че искат да се върнат в мача.

В 73-ата минута Юстас Ласицкас вкара от близка дистанция, след като преди това Дюлгеров направи непростима грешка и подари топката на противника. За радост на нашите попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

До самия край нямаше повече голове, като нашите бяха тотално безлични.

БЪЛГАРИЯ - ЛИТВА 0:2
0:1 Пиюс Ширвис (45)
0:2 Пиюс Ширвис (55)

БЪЛГАРИЯ:  23. Иван Дюлгеров, 5. Кристиан Димитров, 6. Валентин Антов, 4. Илия Груев, 20. Виктор Попов, 18. Ивайло Чочев, 8. Андриан Краев, 16. Марин Петков, 11. Кирил Десподов, 17. Преслав Боруков, 9. Спас Делев;

Резерви: 1. Даниел Наумов, 12. Димитър Митов – 2. Патрик-Габриел Галчев, 3. Симеон Петров, 7. Христо Иванов, 10. Георги Русев, 13. Йоан Стоянов, 14. Алекс Петков, 15. Лукас Петков, 19. Иван Турицов, 21. Мартин Минчев, 22. Илиан Илиев

Селекционер: Младен Кръстаич;

ЛИТВА: 1. Емилиюс Зубас, 13. Юстас Ласицкас, 2. Линас Климавичиус, 20. Рокас Лекиатас, 17. Пиюс Ширвис, 19. Едгарас Уткус, 6. Модестас Воробжовас, 14. Викинтас Сливка, 15. Гвидас Гинеитис, 10. Федор Черних, 9. Гитис Паулаускас;

Резерви: 12. Едвинас Гертмонас, 16. Витаутас Черниаускас – 3. Маркас Бенета, 4. Едвинас Гирдвайнис, 5. Кипрас Кажуколовас, 7. Клаудиюс Упстас, 8. Матиюс Ремейкис, 11. Арвидас Новиковас, 18. Овидиюс Вербикас, 21. Даниел Романовский, 22. Фаустас Степонавичюс, 23. Елигиюс Янкаускас