МИНИМАЛНО: Лудогорец надви Динамо (Тб) с 1:0 (ВИДЕО)

МИНИМАЛНО: Лудогорец надви Динамо (Тб) с 1:0 (ВИДЕО)

Стефан Баджи вкара за шампионите

Лудогорец победи Динамо (Тбилиси) в последната си контрола от лагера в Турция. Стефан Баджи отбеляза попадението, а момчетата на Анте Шимунджа си тръгват от Турция след два успеха, две равенства и една загуба в пет мача. На 13 февруари разградчани подновяват участието си в efbet Лига. За тогава е насрочен отложеният им мач с Арда.

Грузинският гранд започна по-силно и можеше да поведе на три пъти до 15-ата минута. Първо Анзор Меквабишвили се откъсна сам срещу Серджо Падт. Капитанът на грузинците прехвърли нидерландския страж, но в току преди топката да влезе в мрежата Оливие Вердон изби в корнер. В 5-ата минута Биленки шутира силно с десния крак от разстояние, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата, пазена от Падт. След това Майсурадзе видя Биленки, който с едно докосване изведе Барнс Осей, чийто удар профуча опасно близо до вратата на Пад.

След това играчите на Лудогорец взеха инициативата. В 26-ата минута Спас Делев проби отдясно и качи топката на главата на Ихинио Марин, чийто удар мина на сантиметри от вратата. Веднага след това Бърнард Текпетей пробва своя мерник с изстрел от около 25 метра, но както чести си случва при ганаеца – той бе неточен.

В края на първото полувреме нова и поредна контузия получи испанският нападател Ихинио Марин. Той вече пропусна един мач и няколко тренировки от лагера заради травма. Вместо него на терена се появи Жуниор Брандао.

Втората част започна с положение за Лудогорец. Бърнард Текпетей поде добре контраатака, която завърши с пас към Жуниор Брандао. Бразилецът би от движение, но вратарят на грузинците се справи блестящо. В 52-ата минута гредата отново спаси „орлите“. Този път след удар на Камара. В ответното нападение добра възможност се откри пред Алекс Сантана, но бразилецът стреля право във вратаря.

Лудогорец поведе в 68-ата минута. Тогава брутална грешка в защита направи Беньо, топката попадна на крака на Стефан Баджи, който веднага стреля и с помощта на гредата отбеляза първия си гол за „орлите“, пък макар и в контрола.

Малко преди края на редовното време Динамо Тбилиси реализира изравнителен гол, който бе отменен заради засада. В 84-ата минута Меквабишвили можеше да изравни, като стреля от свободен удар, но топката премина на сантиметри край вратата на Серджо Падт.

Талант на ЦСКА 1948 близо до трансфер в чужбина

ЦСКА 1948 са получили още една оферта за големия талант Марто Бойчев, който е желан от редица чуждестранни клубове

ЦСКА ще работи съвместно с Чавдар Етрополе

Академия ЦСКА започва сътрудничество с ФК Чавдар Етрополе – клуб с традиции в развитието на млади футболни таланти, обявиха „армейците“

Караиванов за Ботев Пловдив и Спартак Варна: Ще се намерят решения

Президентът на Българската професионална футболна лига - Атанас Караиванов, говори пред Дарик за проблемите при Ботев Пловдив и Спартак Варна

Ботев Пловдив: Никой не е инициирал преговори за мажоритарния пакет от акции

Ето какво заявиха "канарчетата" след днешната среща

Започва "спасяване и оздравяване" на Ботев Пловдив

Председателят на Сдружение "ПФК Ботев" Петър Петров обяви, че от днес започва работата по спасяване и оздравяване на акционерното дружество на футболен клуб Ботев (Пловдив)

Дюлгеров "хареса" атаката на Филип Филипов срещу ЦСКА

Иван Дюлгеров разтрогна договора си с ЦСКА след скандала с него, при който той бе обвинен, че е изнасял информация „от кухнята“ на „червените“

Лудогорец получи оферта за защитник

Розенборг иска Аслак фон Витри

Официално: Лудогорец взе втори нов

"Орлите" се подсилиха с чешки халф

Филип Филипов скочи на хора в ЦСКА, закани се да каже цялата истина за провала

Бившият шеф на "червените" излезе с позиция