Младенов: При добър резултат цяла Европа ще говори за ЦСКА

Младенов: При добър резултат цяла Европа ще говори за ЦСКА

Екзекутора е оптимист преди мача с Рома

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов говори преди заминаването на тима за гостуването на Рома в първи мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

„Тръгваме с целта да покажем добър футбол и да се противопоставим много добре. Ако може да надделеем. Отиваме за позитивен резултат и да защитим името на ЦСКА, което е изградено в Европа. Искам да видя агресия и тази скорост, която тимът притежава, да бъде на 100% показана. И тази успеваемост, която ни липсваше срещу Славия. В крайна сметка затова се трудим от началото на мача да отбележим попадения“, заяви Младенов.

„Трябва да се справим. От идването ми в ЦСКА съм с проблеми с контузени, оперирани и болни състезатели. Трябва да се справим. До този момент го правим и дай Боже да продължаваме. Разчитам, след като се приберем в следващите мачове от шампионата един по един да започнат да се връщат контузените, защото имаме нужда от всички футболисти“, сподели още наставникът на ЦСКА.

„Видно е, че има настроение в отбора. В разговорите с футболистите и тренировките се чувства такова. Има позитивизъм и самочувствие, което е подплатено. Това, което направихме с Виктория Пилзен може да им служи за пример. Тази настройка трябва да я има в играта, за да се поздравим първо с добри мачове, а после и с резултати“, каза опитният специалист.

„Качваме се в самолета с 15 полеви играчи и двама вратари. Защо да не вземем нещо от Рома? Ако отивахме обречени, няма смисъл. Ние сме ЦСКА. Отборът е добър в евротурнирите. Знаем философията на Моуриньо. Той е най-добрият треньор в света. Играем като равен с равен. Това е допълнителна мотивация. Може само да спечелим от такива мачове и го правим. Не само точки, а опит, самочувствие и авторитет, защото ако постигнем добър резултат, цяла Европа ще говори за ЦСКА“, заяви Младенов.

„Разбира се, че е предизвикателство. Виждате, че в Топ 10 на Европа първи е Моуриньо. Това достатъчно говори за класата на този отбор. Имат много равностойни играчи. Топ футболисти. Ще видим как ще се изненадаме“, добави още той. 

Арсенал потвърди строги санкции за 17 от феновете си

Всеки един е отстранен от мачовете на лондончани за период между 1 и 3 години

Киряков: Момчетата се постараха, спокойно можехме да постигнем и равенство

Треньорът на Етър не бе доволен след загубата от Янтра

Спартак (Варна) е в кошмарна серия срещу Локомотив (София)

Преди петъчния сблъсък между двата отбора на стадиона в кв. „Надежда“

Янтра записа първа победа в първенството, надделя над Етър на "Ивайло"(ВИДЕО)

Габровци спечелиха местното дерби

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем