МОК уважи събитие в България

МОК уважи събитие в България
Източник: nsa.bg

МОК включи в информационния си бюлетин конференцията на НСА и БОК за 130 години от първите Олимпийски игри

Международният олимпийски комитет (МОК) отбеляза в редовния си информационен бюлетин организирането на научна конференция и честването на 130-годишнината от първите съвременни Олимпийски игри в Атина през 1896 г. В бюлетина попадат най-важните олимпийски събития по света. 

Научният  форум, чийто домакин беше Националната спортна академия „Васил Левски“ на 6-и април, събра изследователи и спортисти, за да почетат олимпизма и етичните принципи на движението. България е сред 14-те държави, участвали в първите игри в Атина през 1896 г.

По време на събитието в НСА бе наградена олимпийската медалистка по биатлон Лора Христова, а доклади изнесоха председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева, ректорът на НСА проф. Красимир Петков и председателят на Националната олимпийска академия проф. Лозан Митев.

Новините, свързани с БОК, могат отново да бъдат открити и на официалния сайт на олимпийския комитет bgolympic.org, както и в социалните мрежи Facebook и Instagram. Тази седмица новото ръководство на БОК получи достъп до информационните канали, за което настояваше МОК с писмото си от 17 май 2025 г.  Предстои работа по развитието на всички информационни канали, които са ключови за прозрачността на организацията, както и за популяризирането на нейната дейност. 

Око-Флекс: Много съм разочарован – заради себе си, отбора, феновете

Крилото на Левски Армстронг Око-Флекс не скри разочарованието си след тежкото поражение с 0:4 от АЕК, което сложи край на надеждите на „сините“ за участие в Шампионската лига.

Веласкес: АЕК беше по-добър през целия мач

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес даде оценката си след тежкото поражение с 0:4 от АЕК в плейофа за влизане в основната фаза на Шампионската лига.

Левски ще научи в петък съперниците си в Лига Европа

Българският шампион Левски ще продължи европейското си участие в Лига Европа, след като не успя да премине плейофната фаза на Шампионската лига.

Левски: Загубата не може да заличи емоциите

Левски се обърна към своите привърженици след болезненото поражение с 0:4 от АЕК в Атина, което прекрати участието на „сините“ в битката за основната фаза на Шампионската лига.

Кристиан Димитров: Трябва да сме горди, благодаря на феновете

Капитанът на Левски Кристиан Димитров коментира тежката загуба с 0:4 от АЕК, която сложи край на надеждите на „сините“ за участие в Шампионската лига.

НА ЖИВО: АЕК - Левски 4:0 (ВИДЕО)

Следете мача с NOVSPORT.COM