Монтана победи Беласица като гост с 10 човека (ВИДЕО)

Двата отбора вече са с по 32 точки в класирането

Доста интересен мач изиграха футболистите на Беласица Петрич и Монтана от едноименния град на стадион Арена Симитли. Мачът бе от 21 кръг на втора професионална лига. Първите 20-тина минути футболистите на двата отбора се опитаха да отбележат гол, но нямаше нужната острота и точност в завършващите им  удари. Отборът на Беласица играеше много стабилно в защита и напред разчиташе на контраатаки, като на върха бе Марти Таушанов и зад него Запро Динев. Първата опасна ситуация за отбора на гостите бе в 198-та минута ,като след центриране в наказателното поле на Беласица Антон Тунгаров от 5 метра не успя да отклони топката в мрежата .

Минута по-късно Антон Карачанаков центрира технично в наказателното поле на Беласица, но Атанас Димитров изби топката пред очите на нападателите на гостите. В 28-ма минута главният съдия Любослав Любомиров показа втори жълт и червен картон на Димитър Пройчев от гостите и така те останаха с човек по-малко на терена до края на мача. На няколко пъти петричките футболисти атакуваха опасно вратата на Монтана, но вратаря Петър Петров бе на висота и не допусна топкат
а в мрежата зад себе си. В 38-ма минута при атака на домакините Марти Таушанов при двубой с вратаря на гостите Петър Петров получи контузия и бе сменен принудително от Мариян Вангелов. До края на първата част по-агресивен беше отбора на Беласица, но ударите на Куфре Ета и Христо Петров не успяха да изненадат вратаря Петър Петров.

През втората част на срещата бяха извършени смени и в двата отбора. Първи имаха шанс за отбелязване на гол домакините в 54-та минута, но удара на Аспарух Смилков бе на сантиметри от вратата на гостите. Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на домакините Антон Карачанаков засече кълбото от въздуха с крак и го оплете в мрежата зад Кирил Георгиев за 0:1. Гостите упражниха известен натиск, търсейки отбелязване на ново попадение. В 69-та минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Монтана, виждайки грубост срещу Стефан Каменов в наказателното поле. Антон Карачанаков бе точен от бялата точка и направи резултата 0:2. В 75-та минута Димитър Буров от гостите хвана с ръце Живко Димитров и главния съдия отсъди дузпа, която капитанът Симеон Бояджиев превърна в гол за 1:2. До края на мача опитите на Запро Динев, Живко Димитров и Мариян Вангелов за отбелязване на гол се оказаха безуспешни. В даденото 6 минутно продължение Димитър Иванов и Живко Димитров не успяха отблизо да огорчат вратаря на гостите Петър Петров и така резултата в полза за отбора на Монтана се запази.

След тази победа отборът на Монтана и Беласица са на  5 и 6 място с по 32 точки.