Монтана размаза Пирин в Благоевград, Сораков с хеттрик (ВИДЕО)

Монтана размаза Пирин в Благоевград, Сораков с хеттрик (ВИДЕО)

Отборът на Танчо Калпаков се доближи до елита

Монтана разби Пирин в Благоевград с 4:0 в дербито на 32-ия кръг на Втора лига. Хеттрик за успяха на гостите вкара Мартин Сораков (26, 45+3, 81-дузпа), а един гол добави и Владислав Цеков (86). "Орлетата" играха с човек по-малко от 71-ата минута, когато Георги Вълчев беше изгонен. 

С успеха Монтана събра 67 точки и се утвърди на второ място, което дава право на директна промоция в еfbet Лига. Пирин е трети с 62 точки, като ако не успее да се изкачи до едно от първите две места, ще играе бараж за влизане в елита. 

Срещата започна с по-активни действия на гостите, но в 7-ата минута Пирин пропусна отлична възможност да поведе. Илие Ботнари проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Аймен Суда от няколко метра прати топката с глава покрай вратата. Седем минути след това Аймен Суда беше най-съобразителен при центриране от корнер и нанесе удар с глава от трудна позиция, но над вратата. 

В 25-ата минута пред Мартин Сораков се откри отлична възможност. Нападателте получи в наказателното поле и нанесе удар, който Красимир Костов спаси. 

Минута след това гостите вече бяха напред в резултата. Стефан Каменов получи отляво и подаде към Иван Коконов. Ветеранът видя непокрития пред наказателното поле Сораков, който с шут от границата на наказателното поле прати топката в левия ъгъл за 0:1. 

В 32-ата минута Илиас Илиадис шутира от далечна дистанция, но Васил Симеонов се справи и изби. Десет минути след това Иван Коконов центрира от корнер към далечната греда. Александър Тодоров нанесе удар, като топката премина опасно покрай вратата.

В продължението на първата част Монтана стигна до втори гол. Мартин Сораков получи страхотен извеждащ пас от Иван Коконов. Нападателят надбяга Христо Петров и Александър Дюлгеров и останал сам срещу Красимир Костов го преодоля за 0:2. 

След час игра Борис Иванов овладя топката на около 25 метра от вратата и нанесе страхотен удар. Топката срещна дясната греда, след което се удари в тялото на Васил Симеонов и излезе в корнер.

В 71-ата минута Георги Вълчев сътвори голяма глупост. Халфът беше фаулиран от Денис Динес, след което го изрита. Вълчев вече имаше един жълт картон, а за действията си получи втори такъв и беше изгонен. Малко след това Денис Бучев отправи удар от далечна дистанция, но опасно покрай вратата. В 74-ата минута гол на Ноа Ембарек беше отменен заради засада. 

В 79-ата минута Стефан Каменов получи извеждащ пас и навлезе в наказателното поле, където беше препънат от Александър Дюлгеров. Никола Попов мигновено посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Сораков и с удар в левия ъгъл вкара третия си гол в мача. 

В 84-ата минута Васил Симеонов се отличи със спасяване след удар на Илиас Илиадис. 

Две минути след това Монтана стигна до четвърти гол. Сораков получи пред наказателното поле и подаде към Каменов. Халфът подаде към Владислав Цеков отдясно и нападателят от малък ъгъл вкара трети гол. 

Георги Иванов сред специалните гости на Световното клубно, срещна се с куп легенди

Президентът на БФС взе участие и във футболен семинар на ФИФА

Ботев (Пловдив) свиква общо събрание

На акционерите в клуба

Перлата в лятната селекция на Лудогорец пристигна в България

Вторият най-скъп в историята на шампионите вече е у нас

Хееренвеен иска Ел Джемили от Левски

Представител на нидерландския тим се е свързал тази сутрин с шефовете на „сините“

ЦСКА 1948 договори котдивоарски защитник

„Червените“ с поне 8 летни попълнения

Търсим изненада на ПСЖ - Ботафого

Двубоят е от Световното клубно първенство

Локомотив (Пловдив) се раздели с нападател

Словенският футболист пристигна при "черно-белите" през зимния трансферен прозорец

Лудогорец започва контролите със Славия Прага

Шампионите заминаха снощи на подготвителен лагер в Австрия

Официално: Нов треньор в Локомотив Пловдив

Това е словенецът Денис Омерагич, който влиза в щаба на Душан Косич