„Моряците” взимат по 3 бона за успех на „Герена”

„Моряците” взимат по 3 бона за успех на „Герена”

Точно по толкова прибраха варненци за победата с 3:1 над „сините” на "Тича"

Ръководството на Черно море обеща по 3000 лева на футболистите, ако те успеят да сътворят изненадата и да победят Левски насред "Георги Аспарухов".

Точката срещу сините пък е оценена на 1500 лева. Бонусът не е невиждан за моряците, като те вече веднъж успяха да си заработят подобна премия през този сезон. Именно по 3 бона прибраха варненци за успеха си с 3:1 над Левски на "Тича" в началото на сезона.

Вчера Черно море тръгна за София без изненади в групата си. Аут за мача са само наказаните защитници Росен Колев и Александър Александров, както и трайно контузеният Цветан Йотов.

Сутринта моряците проведоха последна тренировка на стадиона на грандхотел Варна, след което потеглиха за столицата. Стефан Генов взе 19 футболисти. Допълнително с тима пътува юношата Виктор Митев, който ще влезе в групата, ако евентуално реферът Стефан Спасов не позволи на Марлон Фернандес да играе с пластмасова шина на ръката.

Генов ще заложи на обичайната си схема 4-4-1-1. На върха на атаката ще играе Хермес Паломино, а малко зад него ще действа Георги Божилов. Отдясно ще действа Марлон фернандес, отляво - Дончо Атанасов, а в средата на халфовата линия твърди титуляри са Самуел Камазола и капитанът Георги Илиев.

Бързи факти:

Левски:

- от 5 май 2007 г. насам не в допуснал гол във вратата си в пет поредни домакински двубоя за първенство срещу варненци, като същевременно е вкарал 16 попадения

- завърши есенният полусезон с четири поредни победи в А група над извънстолични отбори (Локо Пд, Берое, Видима-Раковски и Светкавица), всичките с по един гол разлика

- още до края на този сезон Христо Йовов може да влезе в престижния клуб "300" по мачове в А група. Необходими са му още 9 двубоя. 183 пък са срещите му със синята фланелка досега.

Черно море:

- през есента развали магията да не печели над Левски в 43 поредни срещи за първенство с 3:1 във Варна, колкото бе и последната победа на 17 септември 1978 г.

- последната точка, която успя да спечели на "Георги Аспарухов”, бе с нулевото реми на 28 септември 2003 г.

- не загуби нито един от последните си 4 мача за първенство, като допусна в тях само едно попадение във вратата си. Само веднъж през сезона инкасира повече от един гол - при 0:2 от Черноморец у дома в осмия кръг

Баланс:

В А група: 94 мача, 54 победи за Левски, 26 равенства, 14 победи за Черно море, голова разлика 182-79 за Левски;
В София: 47 мача, 37 победи за Левски, 7 равенства, 3 победи за Черно море, голова разлика 117-28 за Левски;

Цолов: Знаех, че подиумът е възможен

Никола Цолов заяви, че е вярвал във възможностите си да стъпи на подиума в Абу Даби във Формула 2 още от вчера, когато бяха квалификациите.

Янев: Не мога да кажа, че сме им отстъпвали по нещо

“Надявам се да спечелим мача с Локо (Сф) за Купата”, завърши треньорът на ЦСКА

Илиев: Тежките условия ни помогнаха след нашия гол

“Доволен съм от себераздаването”, допълни треньорът на Черно море

Дробаров: Най-важното е, че победихме

Защитникът на Черно море бе с ключов принос за успеха

Уеслен: Усещането от победата е прекрасно!

Авторът на първия гол срещу ЦСКА бе щастлив

Борбен Черно море спря серията на ЦСКА - 2:0 (ВИДЕО)

Уеслен и Георги Лазаров донесоха радостта на “Тича”

Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали