МВР показа иззетата пиротехника преди вечното дерби (СНИМКИ)

МВР показа иззетата пиротехника преди вечното дерби (СНИМКИ)

В района на „Васил Левски” бяха открити над 200 бр. пиротехнически изделия, уточняват от СДВР

Пресслужбата на СДВР разпространи снимки на откритата пиротехника в сектор "Г" на Националния стадион "Васил Левски" преди дербито Левски - ЦСКА в събота.

Преди започването на футболната среща чрез използване на специални средства – полицейски кучета и техника, в района на стадиона бяха открити над 200 бр. пиротехнически изделия.

Общият брой на задържаните лица, свързани с футболното дерби, е 47, от които на следващия ден, след разглеждане на събраните материали от съдия при Софийски районен съд, на един от задържаните - С.Т.С. на 28 год. от София, е наложена забрана за посещаване на спортни мероприятие за срок от една година в страната и чужбина и парична глоба от 300 лева.



Срещу 3 лица са образувани досъдебни производства за притежаване на наркотични вещества, на 5 лица са съставени актове за различни административни нарушения, като например опит за внасяне на стадиона на забранени предмети - бомбички, ножове, палки и т.н.



22 лица не са допуснати в стадиона заради употреба на алкохол. Спрямо други привърженици на двата столични отбора ще бъдат предприети мерки за "спортно хулиганство" през следващите седмици.



Преди, по време и след футболната среща не бяха допуснати сериозни нарушения на обществения ред, а при всяко такова - бяха установявани и задържани извършителите, допълват от СДВР.

Черно море обяви ново попълнение

“Моряците” привличат доскорошен футболист на ЦСКА

Зам.-изпълнителният директор на БФС започва обучение в MESGO IX

Заместник изпълнителният директор на Българския футболен съюз Добрин Гьонов ще бъде част от деветото издание на MESGO - Executive Master in Global Sport Governance, една от най-престижните международни образователни програми в областта на управлението на спорта.

Именити бразилци помагат на новите шефове в Левски

Едни от най-известните бразилски играчи от близкото минало помагат на новите шефове на Левски, съобщава „Мач Телеграф“.

Ясна е програмата на Левски до събота

Левски разкри програмата си до събота. Тогава "сините" ще се изправят срещу Спартак Варна в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

От Университатя Крайова: Бяхме почти приключили сделката с Рейналдо, Левски го взе на другия ден

На всички в Университатя Крайова още им тежи за загубата от Левски и най-вече от това, че вина за отпадането на тима има Рейналдо.

Браво! Илиев и Димитров попаднаха в идеалния отбор на кръга в турската Лига 1

Двамата се отчетоха с голове за отборите си