НА "АРМИЯТА": Назон изстреля ЦСКА към трите точки срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

"Армейците" с втори пореден успех в шампионата

ЦСКА успя да победи с 2:0 ЦСКА 1948 в дербито им на "Българска армия". Домакините стигнаха до успеха с два гола за седем минути, като и двата бяха дело на Дюкенс Назон.

В 6-ата минута домакините имаха първа добра ситуация. Емил Виячки извърши нарушение срещу Дюкенс Назон и Георги Кабаков отсъди фал на около 25 метра фронтално срещу вратата на Даниел Наумов. Тобиан Хайнц стреля опасно, но топката мина над вратата на гостите.

Минута по-късно Радослав Кирилов влезе в наказателното поле и падна, но Георги Кабаков даде знак играта да продължи и не видя нарушение. На Марселино Кареасо срещу крилото на гостите. В 9-ата минута домакините направиха добра атака. След центриране отдясно топката стигна до Стив Фуртадо, "червените" имаха претенции за игра с ръка, но повторенията показаха, че няма нарушение на правилата.

В 11-ата минута Хайц подаде към Джонатан Линдсет стреля с глава, но Даниел Наумов изби в корнер. Хайц центрира, но Чочев изби. В 34-ата минута се стигна до добра ситуация за домакините, при която топката стигна до Тобиас Хайнц, който от малък ъгъл опита да преодолее Даниел Наумов, но стражът на гостите изби в корнер.

Десет минути след почивката Педриньо центрира от ъглов удар, но Бусато успя да избие.

ЦСКА стигна до добро положение в 57-ата минута. Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова на стрелкова позиция сам срещу вратарая, но Том Рапнуи успя да се намеси и да блокира шута на Хайнц.

ЦСКА поведе в 74-ата минута. Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, Тобиас Хайнц успя да откредне топката, копна топката към Дюкенс Назон, който вкара на празна врата за 1:0. Домакините удвоиха в 81-ата минута. ЦСКА 1948 направиха добра атака, Турицов обаче отне топката и ЦСКА направи бърза контра, Дюкенс Назон получи дълъг пас от Амос Юга и той излезе на стрелкова позиция, след като Виячки не се намеси добре и отбеляза второто попадение в мача - 2:0.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0