ЦСКА удари Арда, Вечно дерби другия уикенд (ВИДЕО)

Стамен Белчев с първа победа

След зрелищен мач и няколко обрата, ЦСКА победи с 3:2 Арда при гостуването си от 30-ия кръг на efbet Лига. "Армейците" поведоха първи, но допуснаха два бързи гола преди самите те да върнат две попадения, за да се поздравят с крайния успех.

В класирането Арда е девети с 39 точки, а ЦСКА се върна на второто място с 63 пункта. Заради втората си позиция, "армейците" ще срещнат Левски още в първия кръг на плейофите, който е следващия уикенд.

В 12-ата минута Юрген Матай откри резултата за ЦСКА. Тибо Вион изпълни корнер, капитанът на "армейците" бе изпуснат от Милен Стоев, и с удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Анатолий Господинов.

Седем минути по-късно Арда успя да изравни. Деян Лозев центрира, Чинонсо Офор свали топката с глава, а Борислав Цонев от близко разстояние я прати в мрежата.

В 21-ата минута кърджалийци стигнаха до обрат. Арда изпълни тъч, Офор надбяга Матай и стреля, Бусато спаси, но кълбото попадна на пътя на Станислав Иванов, който направи резултат 2:1.

В 59-ата минута Тобиас Хайнц успя да изравни. Вион изпълни корнер, защитата на Арда не изчисти добре, и Хайнц стреля. Първият му удар бе блокиран, но с голяма доза шанс топката се върна при него и с изстрел в левия ъгъл преодоля стража на кърджалийци.

Осем минути по-късно ЦСКА на свой ред стигна до обрат. Сейни Санянг центрира от левия фланг към далечната греда. Той намери Скаршем, който с хубав удар отблизо не остави шансове на Господинов.

Стартови състави:

АРДА: 1. Господинов, 4. Стоев, 6. Крачунов, 9. Офор, 10. Цонев, 12. Окезие, 20. Лозев, 26. Ел Мами, 77. Юруков, 80. Котев, 99. Иванов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матай, 22. Махмутович, 3. Санянг, 15. Вион, 7. Скаршем, 21. Юга, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 14. Хайнц