Ботев (Пд) с класика в „Битката за Тракия“ (ВИДЕО)

Георги Николов с 2 гола за 3:0 над Берое

Ботев (Пловдив) стигна до първата си шампионатна победа след 4 опита без такава след 3:0 в 113-ото издание на „Битката за Тракия“ срещу Берое.

„Канарчетата“ спечелиха с класика срещата от XXVII кръг на футболната ни efbet Лига, а с 2 гола се отличи новият им нападател Георги Николов, който вече има 4 в 6 мача за първенство с екипа им.

Със спечелените 3 точки „жълто-черните“ дръпнаха с 5 пред заралии и вече имат 37, измествайки Арда (Кърджали) от 8-ото място във временното класиране.

Берое остана 10-и с 32 пункта след първата си загуба от 3 кръга, в които записа 2 победи и реми.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите заиграха по-добре и в 22-ата минута откриха резултата след образцова контраатака.

Берое изпълни един корнер, след който Уме Емануел овладя топката и пробяга с нея половината терен, изчака включването на Константинос Балоянис и го изведе в коридор сам срещу вратаря, когото гръкът преодоля с удар по земя между краката – 1:0.

Попадението сякаш смути домакините и не след дълго те инкасираха ново такова. С основна заслуга за него бе нападателят на гостите Георги Николов. Взетият тази зима от Хебър футболист надбяга защитник, за да пробва центриране, което бе избито в корнер.

След последвалото центриране пък именно Николов бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара с глава своя 3-и гол в 6-ия си шампионатен мач за Ботев.

След това Берое повиши оборотите в опит да върне поне един гол до почивката и имаше 2 добри възможности да стори това, но ги пропусна.

Шест минути след почивката Георги Николов вкара втория си гол в мача. Младежкият национал се разписа на празна врата след отличен пробив отляво и втора асистенция в мача на Емануел Уме.

Така Николов оглавява еднолично голмайсторската класация в елита с 12 отбелязани попадения през сезона.

До края повече попадения не паднаха и така Ботев се поздрави с успеха, след като в предишните 3 кръга не успя дори да вкара гол.

Берое - Ботев Пд 0:3
0:1 Константинос Балоянис (22)
0:2 Георги Николов (31)
0:3 Георги Николов (53)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа (к), 10. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиян Вия, 91. Вини Трибуле;

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (к), 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов.

Разкритие: Стоян Орманджиев с повече власт в ЦСКА

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев