3. Берое отново не се даде на Локо Пд (ВИДЕО)

Берое отново не се даде на Локо Пд (ВИДЕО)

Заралии изпуснаха „смърфовете“ в истинско зрелище в Стара Загора и 2:2

Берое продължи традицията да играе силно срещу Локомотив (Пловдив), след като стигна до домакинско реми 2:2 в мач от XXIX кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата в Стара Загора бе много динамична и предложи страхотни емоции на феновете, които също бяха на ниво, а освен 4-те попадения видяха и едно отменено такова на заралии в самия край заради нарушение в атака.

Преди това, старозагорци повеждаха на 2 пъти, но гостите успяваха сравнително бързо да отговорят, а с майсторско спасяване в заключителните минути блесна и младият им вратар Кристиан Томов.

21-годишният страж обаче бе безпомощен още в 16-ата минута, когато Себастиан Вия откри от дузпа. Точно 16 минути по-късно такава получи и Локомотив, а капитанът Димитър Илиев изравни за 1:1.

Секунди след почивката Берое пак взе аванс, чрез голмайстора си Вини Трибуле (47), ала само 3 минути след това Ангел Лясков (50) ознаменува с гол своя юбилеен в професионалния футбол.

В края Берое имаше ситуации да спечели срещата, но не се възползва, ала въпреки това остана непобеден от пловдивския Локомотив в 6-ти поред шампионатен двубой като за последно отстъпи пред „смърфовете“ през месец март на 2022 година.

Днес в самото начало Димитър Илиев подаде за Бабакар Дион, който от аутлинията продължи за Мичи Нтело, а вратарят Артур Мота беше напуснал голлинията си, но Нтело отправи неточен удар, след като беше блокиран. В шестата минута "зелено-белите" отвърнаха чрез шут от сериозна дистанция на Карлос Алгара, а топката мина покрай вратата.

В 12-ата минута Берое имаше възможност да излезе напред в резултата. Себастиан Вия проби по крилото и и подаде за Франсиско Политино, който стреля с глава, но на покрай лявата греда. В 13-ата минута Вия навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от Хорхе Сегура. Главният съдия Васимир Ел Хатиб трябваше да преразгледа ситуацията, след като първоначално отсъди ъглов удар. Реферът посочи дузпа, след като се консултира с видео асистент арбитрите, а Себастиан Вия откри резултата с точно изпълнение от бялата точка.

След малко повече от половин час игра Локомотив също получи право да изпълни дузпа. Мичи Нтело беше изведен в наказателното поле от Димитър Илиев, след което напредна и беше фаулиран от Артур Мота. Илиев се разписа за 1:1. В 42-ата минута на двубоя Уерик Каетано стреля зад централната линия, но ударът му премина над вратата на пловдивчани. Второто полувреме започна силно за Берое. В 47-ата минута Политино проби и подаде за Вини Трибуле, който лесно изпрати кълбото във вратата на Локомотив.

Гостите бързо се върнаха в двубоя на стадион "Берое". Бабакар Дион центрира за Ангел Лясков, който с глава се разписа за 2:2 в 50-ата минута. Последва игра с по-ниско темпо, а четвърт час преди изтичане на редовното време Вия проби по левия фланг, навлезе в наказателното и пусна за Вини Трибуле, чийто удар беше блокиран от Лясков.

След ремито Локомотив (Пловдив) остава 4-ти във временното класиране с 54 точки, докато Берое вече има 33 в своя актив, но е с по-лоши показатели от 10-ия Славия.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:2
1:0 Себастиан Вия (16, дузпа)
1:1 Димитър Илиев (32, дузпа)
2:1 Вини Трибуле (47)
2:2 Ангел Лясков (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (к), 10. Джани Политино, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара;

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 12. Темитопе Акинжонгунла, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов;

Треньор: Хосе Луис Ачиари;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к), 9. Мичи Нтело;

Резерви: 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед, 15. Мартин Петков;