3. Берое с ключова победа за оцеляването, Пирин остава на ръба (ВИДЕО)

Берое с ключова победа за оцеляването, Пирин остава на ръба (ВИДЕО)

Старозагорци с 2:0 срещу "орлетата" като домакини

Берое спечели с 2:0 домакинствоот си на Пирин (Благоевград) в мач от плейофите за оставане във футболната ни efbet Лига. Заралии направиха решителна крачка към оцеляване като вече имат 39 пункта в актива си и ако не се случи някое чудо, могат да бъдат сигурни за мястото си в елита и през следващия сезон.

Пирин пък 13-ти с 30 точки - толкова, колкото има и Хебър, но отборът от Пазарджик е с мач по-малко.

В началото на двубоя домакините бяха по-активни и стигнаха до няколко корнера, които обаче не доведоха до опасности пред вратата на Максим Ковальов.

В 24-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Пирин. Домакините изпълниха корнер, Ковальов допусна сериозна грешка, а ударът на Вини Трибуле от близко разстояние срещна напречната греда. След това Данило Полонский игра с ръка в пеналтерията и след дълго разглеждане с ВАР Венцислав Митрев посочи бялата точка. Зад топката застана Себастиан Вия, който с помощта на десния страничен стълб откри резултата в 29-ата минута.

Две минути след това заралии удвоиха. Футболистите на Хосе Луис Ачиари организираха хубава атака. Уерик Каетано намери Стефан Гаврилов в наказателното поле, а той с едно продължи към Вини Трибуле, който с мощен удар не остави шансове на Ковальов.

В 74-ата минута Данило Полонский засече с глава центриране от ъглов удар, но не насочи добре топката и тя премина високо над напречната греда.

Шест минути по-късно резервата Хавиер Силго пропусна златен шанс да направи резултата класически. Той бе изведен с хубав пас и остана сам срещу Ковальов, но стражът на гостите се намеси. Силго можеше да подаде и на Вия, който щеше да вкара в опразнената врата.

В 89-ата минута Берое имаше още един добър шанс. Трибуле бе намерен в добра позиция в пеналтерията, но ударът му бе неточен.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 4. Франко Рамос , 6. Жорди Говеа (к), 10. Джани Тума, 11. Уерик Каетано, 14. Викторио Вълков, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Алгара, 22. Себастиян Вия, 24. Стефан Гаврилов, 91. Винни Трибуле;

Треньор: Хосе Ачиари:

ПИРИН 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (к), 6. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 28. Виталийс Ягодинскис, 27. Георги Върбанов, 14. Данило Полонски, 11. Иван Тасев, 77. Моду Диане, 19. Юго Комано, 5. Николай Бодуров;

Треньор: Олександър Бабич.