3. Ефективен Ботев (Пловдив) влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Ефективен Ботев (Пловдив) влезе в топ 6 (ВИДЕО)

След поредна суха мрежа и нов успех над Ботев (Враца)

Ботев (Пловдив) постигна трета последователна победа над съименника си от Враца, след като спечели с 2:0 домакинството си, което откри XXIX кръг от футболната ни efbet Лига.

Двата отбора изиграха сравнително равностоен двубой на „Колежа“, но пловдивчани бяха по-ефективни и освен 2-те попадения, вкараха още толкова, чрез Мохамед Брахими, ала те бяха отменени заради засади.

Такива обаче нямаше при головете на Дилан Мартенс (39) и завърналия се след наказание Антонио Перера (63) през първото и второто полувреме, благодарение на които Ботев спечели и измести Крумовград от 6-ото място.

След като записа 4-а поредна „суха мрежа“ в първенството, отборът на Душан Керкез събра 41 точки, като има с 1 повече от новаците и дебютанти в елита, но те са с мач по-малко.

Ботев (Враца) регистрира първа загуба от 4 кръга и остава предпоследен с 19 точки.

Футболистите на домакините излязоха на терена със специални фланелки, за да подкрепят контузилият се тежко Георги Николов. Нападателят, който дойде тази зима от Хебър, тъкмо навлезе във форма за новия си тим и получи травма, която ще го извади от терена до края на сезона.

Началните минути бяха равностойно, но постепенно „жълто-черните“ овладяха инициативата.

Въпреки това, първият опасен изстрел бе на гостите и дойде в 15-ата минута, когато Мирослав Маринов стреля отлично по диагонала към горния далечен ъгъл, но Хидайет Ханкич внимаваше и изби в корнер.

В 31-ата минута Мохамед Брахими бе изведен с хубав пас и вкара гол, който обаче бе отменен след намеса на ВАР заради тънка засада.

Последваха още 2 добри възможности за пловдивчани преди да се стигне до 39-ата минута, когато те все пак успяха да открият резултата. Дилан Мертенс получи пред наказателйното поле, финтира съперник и навлезе в него, а после с мощен шут в близкия ъгъл даде аванс на домакините.

Той можеше да бъде загубен още преди паузата, ако претенциите за дузпа на гостите бяха уважени или Ханкич не бе направил второ ключово спасяване, за да дойде почивката при резултат 1:0.

Второто полувреме започна равностойно, а в 58-ата минута Брахими вкара втори гол, който отново беше отменен заради засада.

Три минути по-късно Мажуга центрира отдясно към непокрития Клери Сербер, който засече с глава, но неточно.

В ответната атака стражът на врачани отрази далечен удар на Дилан Мертенс, а след това се намеси и при опита за добавка на Брахими. След изпълнението на последвалия корнер обаче „канарчетата“ удвоиха преднината си. Антонио Перера бе оставен непокрит на втора греда при центрирането на Константинос Балоянис и реализира с глава за 2:0.

В 83-ата минута влезлият като резерва Ивелин Попов шутира силно от пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Ботев (Враца), но топката премина много встрани от целта.

В първата минута от добавеното време на мача домакините разгърнаха бърза контраатака, на върха на която се оказа Фаустас Степонавичус, чийто завършващ удар обаче премина покрай гредата. Така срещата приключи при резултат 2:0.

Ботев (Пловдив) – Ботев (Враца) 2:0
1:0 Дилан Мартенс (39)
2:0 Антонио Перера (63)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Хидайет Ханкич, 4. Ехидже Укаки, 5. Джонас Там, 6. Дилан Мартенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте (к), 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис;

Резерви: 32. Матвей Игонен, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 14. Фаустас Степонавичус, 16. Самюел Акере, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 79. Атанас Чернев;

Треньор: Душан Керкез;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 9. Даниел Генов (к), 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Мажуга;

Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Бубакар Траоре, 18. Диого Барбоса, 11. Ласана Н'диайе, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков;