"ПЪЛЕН НАПРЕД" ЗА ЛУДОГОРЕЦ: 2:0 на "Колежа"(ВИДЕО)

Шампионите дръпнаха на върха

Лудогорец надви Ботев Пловдив с 2:0 като гост на "Колежа" и излезе еднолично начело в класирането на efbet Лига. Успехът на шампионите можеше да бъде и класически, но гол на Дуа в края беше отменен след намеса на ВАР.

Домакините бяха принудени да правят промяна сред титулярите в последния момент. Антоан Конте получи травма на загрявката и бе заменен от Йонас Там.

Лудогорец излезе напред в резултата в 13-ата минута. Дълъг пас намери Сон който преодоля Джеймс Етоо и центрира към Квадво Дуа, а той с глава матира Игонен.

Якуб Пьотровски увеличи аванса на Лудогорец с майсторски изстрел с глава след центриране на Аслак фон Витри в 26-ата минута.

Първото интересна ситуация след почивката бе пред вратата на Игонен, когато Педро Нареси изведе отляво Сон, който имаше възможност да стреля, но вместо това подаде на Квадво Дуа. Пасът му обаче бе пресечен от Акере.

В 73-ата минута Балоянис влезе доста агресивно в краката на Текпетей и получи жълт картон, който го извади от следващия двубой на Ботев Пловдив.

Сон подаде към Дуа в наказателното поле в 79-ата минута, но авторът на първия гол за "орлите" се забави с изстрела и ударът му бе блокиран.

В 89-ата минута Аслак Фон Витри центрира от пряк свободен удар, Руан Круз бе спрян от Игонен, но при добавката Квадво Дуа вкара топката отблизо за 0:3, но след проверката с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Ботев Пд - Лудогорец 0:2