Драма във Враца! Ботев и Хебър си вкараха 5 гола (ВИДЕО)

Край на чакането за тима на Христо Янев

Ботев Враца остава в битката за спасението след трудна, но изключителнно ценна победа над Хебър с 3:2. На стадион "Христо Ботев" край Околчица феновете станаха свидетели на малко очаквана драма, след като двубоят бе съпътстван от редица любопитни момемнти и цели пет попадения. В герой за домакините се превърна Браян Перея, разписал се на два пъти от дузпа. Едно попадение добави и Клери Сербер.

На свой ред отборът на Любослав Пенев на два пъти се връщаше в мача, но вторият път бе твърде късно. Тогава Красиан Колев вкара ефектно от фаул. Поражението удря сериозно по амбициите на клуба от Пазарджик да си осигури предсрочно оставането в елита, тъй като разликата с 14-ия Пирин остава твърде тънка след победата на "орлетата" над аутсайдера Етър.

Двубоят започна ударно за домакините, които поведоха още в 16-ата минута. Центриране на Мартин Смоленски намери Клери Сербер в наказателното поле, а с последвалия плонж французинът вкара за 1:0.

След попадението домакините продължиха да бъдат по-офанзивно настроеният отбор, а Ласана Н'Диайе пропусна да удвои в 19-ата минута. Последваха минути, в които голови ситуации липсваха, но не така стоеше въпросът с острите влизания.

Втората част започна динамично. Първо Федерико Рубио впечатли със спасяване, след като продължително разбъркване пред вратата на Ботев завърши с изстрел на Георги Каракашев от границата на наказателното поле, избит от колумбиеца. И точно, когато Хебър постави под напрежение съперника, получи втори гол. Рубио изнене далеч напред топката, която достигна до Н'Диайе, който бе фаулиран в наказателното поле.

Последвалата дузпа бе реализирана хладнокръвно от Браян Перея за 2:0. Двубоят продължи да бъде интригуващ, а 20 минути преди края гостите намалиха, след като центриране от ъглов удар бе засечено по перфектния начин от Стефан Цонков, а ударът му влетя под гредата.

За да дойде добавеното време, когато паднаха нови две попадение от статични положения. Първо Ботев стигна до нова дузпа, реализирана по идентичен начин от Перея, а в сетмия миг Крисиан Колев вкара директно от фаул.

БОТЕВ ВР - ХЕБЪР 3:2
1:0 Клери Сербер (16)
2:0 Браян Перея (52-д)
2:1 Стефан Цонков (70)
3:1 Браян Перея (90-д)
3:2 Красиан Колев (90)

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Рубио, 19. Браян Переа (к), 18. Диого Барбоса, 7. Илкер Будинов, 8. Клери Сербер, 11. Ласана Н'Диайе, 29. Мартин Бачев, 10. Спас Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков

Резерви: 76. Красимир Костов (вр), 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев, 5. Петко Ганев, 88. Иван Нешков, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Миранов

Старши треньор: Христо Янев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев, 13. Архан Исуф, 75. Йохан Н’зи, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 10. Ангел Бастунов

Резерви: 32. Боян Загорски (вр), 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 8. Красиан Колев, 17. Марк-Емилио Папазов, 5. Мартин Михайлов, 14. Олексий Збун, 84. Стилиян Тисовски, 29. Шейх Сенгор