Арда излъга Ботев Враца с дузпа в добавеното време (ВИДЕО)

Драма в последните секунди

Арда излъга Ботев Вр като гост с 2:1 в първия двубой от неделната програма на 24-ия кръг в efbet Лига.

Бубакар Траоре откри за домакините в 63-ата минута, но в 76-ата Борислав Цонев изравни с първия си гол за Арда. Тонислав Йорданов от дузпа донесе точката за  тима от Кърджали

Гостите от Кърджали стартираха по-добре двубоя и в рамките на първите шест минути изпълниха два ъглови удара, от които обаче не произлезе нищо интересно.

Първият удар в срещата дойде в 20-ата минута, когато Клери Сербер проби отляво и сви топката за Мартин Смоленски, който стреля, но неточно.

Принц Ебенезер бе изведен по лявото крило в 25-ата минута, като би от малък ъгъл, но Федерико Бариос не се затрудни и улови.

Минута по-късно Ел Мами Тетах напредна по лявото крило на нападението на Арда, след което подаде към Станислав Иванов, който се обърна и шутира ниско по тревата, но Бариос се намеси.

В 33-ата минута Браян Мендоса получи на скорост по десния фланг, стреля точно от дистанция по тревата, но право в ръцете на Гсподинов.

В ответната атака Станислав Иванов беше изведен зад защитата на домакините, след което влезе в наказателното поле отдясно и стреля ниско по диагонала към далечния ъгъл, но покрай вратата на Бариос в аут.

Ботев имаше нов чудесен шанс да открие резултата в 34-ата минута. Тогава Мартин Ачков центрира отляво в наказателното поле, където топката стигна до Смоленски на далечната греда, а юношата на ЦСКА бе оставен непокрит, овладя и стреля с десния крак, но над напречната греда в аут. Това бе втори пропуск за 21-годишния халф в двубоя до момента.

Най-чистата позиция за първото полувреме дойде в 44-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар защитник на домакините изпревари вратаря Федерико Бариос, но изчисти право на главата на Станислав Иванов, който оставен абсолютно непокрит на празна врата стреля в аут.

Точно преди почивката се наложи да бъде извършена принудителнасмяна в състава на домакините, след като Мартин Бачев получи травма и бе заменен от Едуардо Кунде.

В 57-ата минута капитанът на Ботев (Враца) Даниел Генов и Марко Мажуга отстъпиха местата си на Бубакар Траоре и Мирослав Маринов. Именно Траоре се оказа златна смяна за врачани, като откри резултата в 63-ата минута след изпълнение на корнер.

В 76-ата минута Арда успя да стигне до изравняване на резултата. При едно от нападенията отдясно топката стигна до Станислав Иванов. Нападателят направи хубаво центриране към наказателното поле, където Борислав Цонев засече с глава и прати кълбото в мрежата на врачани с първия си гол за Арда- 1:1.

Домакините от Враца имаха хубав шанс отново да вземат аванс в резултата в 83-ата минута, когато голмайсторът Траоре получи пред наказателното поле, задържа и след това раздаде надясно за Мирослав Маринов, който стреля по тревата по диагонала към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Господинов в аут.

В последната минута от редовното време Станислав Иванов получи отдясно в наказателното поле и стреля през Мартин Ачков точно във вратата, но в ръцете на Бариос.

Гостите достигнаха до победата след гол от дузпа на Тонислав Йорданов в 93-ата минута, която бе потвърдена след разглеждане с ВАР. Станислав Иванов получи в наказателното поле, рязко смени посоката и бе спънат от Мартин Ачков. Топката стигна до Борислав Цонев, който стреля, Бариос изби, но главният съдия посочи бялата точка. ВАР дълго преглеждаше ситуацията, но в крайна сметка нарушението бе потвърдено. С изпълнението се нагърби Тонислав Йорданов, който не сбърка и направи резултата 1:2.

Лошите новини за врачани не спряха дотук, след като в 96-ата минута Меси Биатомусока удари с крак в лицето вратаря Анатолий Господинов. Това логично накара главния съдия да покаже директен червен картон на бранителя и така Ботев остана с 10 души на терена.

БОТЕВ ВРАЦА – АРДА  1:2

Главен съдия: Красен Георгиев

Стартови състави:

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса, 24. Мартин Смоленски, 14. Марко Мажуга, 9. Даниел Генов (к), 23. Браян Переа, 8. Клери Сербер, 29. Мартин Бачев, 77. Стефан Велев, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков

Резерви: 1. Любомир Василев (вр), 11. Ласана Н'Диайе, 20. Мартин Христов, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 5. Петко Ганев, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде

АРДА: 1. Анатолий Господинов – 2. Густаво Каскардо, 6. Пламен Крачунов, 12. Ебенезер Принц Окезие, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 93. Феликс Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров (вр), 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

НА ЖИВО: Берое - Етър (СЪСТАВИ)