3. Невиждано: Хебър би Арда (ВИДЕО)

Невиждано: Хебър би Арда (ВИДЕО)

Синът на Любослав Пенев – Николас, донесе историческия успех

Хебър постигна първа победа в историята си над Арда (Кърджали).

Възпитаниците на Любослав Пенев спечелиха с минималното 1:0 домакинството си от XXV кръг с гол на сина на треньора – Николас, малко след началото на второто полувреме.

Срещата започна равностойно и в началото головите положения липсваха.

В 17-ата минута Ел-Мами Тетах получи извеждащ пас от Борислав Цонев, извел го срещу Петър Дебърлиев. Крилото на гостите успя да финтира и вратаря, но от малък удар прати топката в гредата.

Отговорът на домакините бе удар на Атанас Кабов, който стреля от дистанция, но в аут.

До почивката гол не падна, но малко след нея домакините откриха резултата.

19-годишният Николас Пенев вкара своето 5-о попадение през кампанията, за да даде аванс на Хебър.

Отговорът на гостите дойде само 2 минути след това, когато Цонев бе изведен сам срещу вратаря, но последния спаси.

В 54-ата минута и колегата му Анатоли Господинов показа класа, след което Хебър вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

Последваха нервни минути, с доста битка и нарушения, което доведе до няколко жълти картона, но не и до чисти голови ситуации.

Напротив – двата отбора заложиха на удари от дистанция и по този начин почти не затрудняваха вратарите.

Така в крайна сметка до нови попадения не се стигна, след като Арда отправи първия си и единствен точен удар дълбоко в добавеното време, а Хебър взе пълния комплект точки.

С тях „зелените“ вече имат 27, докато Арда остана с 35 в своя актив на 7-о място в класирането.

Хебър е на 12-а позиция, изоставайки само с 2 пункта от 10-ия Славия.

ХЕБЪР - АРДА 1:0
1:0 Николас Пенев (48)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 13. Архан Исуф, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин – 10. Ангел Бастунов, 8. Красиан Колев, 11. Атанас Кабов – 9. Николас Пенев, 29. Шейх Диаманка;

Резерви: 88. Мартин Янков – 3. Богомил Божуркин, 14. Олексий Збун, 17. Марк-Емилио Папазов, 18. Иван Дишков, 21. Божидар Пенчев, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев;

Треньор: Любослав Пенев;

Арда: 1. Анатолий Господинов – 12. Принц Ебенезер, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 6. Пламен Крачунов, 2. Густаво Каскардо – 18. Джелал Хюсеинов, 80. Лъчезар Котев (К) – 26. Ел Мами Тетах, 10. Борислав Цонев, 99. Станислав Иванов – 19. Тонислав Йорданов;

Резерви: 13. Петър Петров – 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков;

Треньор: Николай Киров.

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3