Невиждано: Хебър би Арда (ВИДЕО)

Синът на Любослав Пенев – Николас, донесе историческия успех

Хебър постигна първа победа в историята си над Арда (Кърджали).

Възпитаниците на Любослав Пенев спечелиха с минималното 1:0 домакинството си от XXV кръг с гол на сина на треньора – Николас, малко след началото на второто полувреме.

Срещата започна равностойно и в началото головите положения липсваха.

В 17-ата минута Ел-Мами Тетах получи извеждащ пас от Борислав Цонев, извел го срещу Петър Дебърлиев. Крилото на гостите успя да финтира и вратаря, но от малък удар прати топката в гредата.

Отговорът на домакините бе удар на Атанас Кабов, който стреля от дистанция, но в аут.

До почивката гол не падна, но малко след нея домакините откриха резултата.

19-годишният Николас Пенев вкара своето 5-о попадение през кампанията, за да даде аванс на Хебър.

Отговорът на гостите дойде само 2 минути след това, когато Цонев бе изведен сам срещу вратаря, но последния спаси.

В 54-ата минута и колегата му Анатоли Господинов показа класа, след което Хебър вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

Последваха нервни минути, с доста битка и нарушения, което доведе до няколко жълти картона, но не и до чисти голови ситуации.

Напротив – двата отбора заложиха на удари от дистанция и по този начин почти не затрудняваха вратарите.

Така в крайна сметка до нови попадения не се стигна, след като Арда отправи първия си и единствен точен удар дълбоко в добавеното време, а Хебър взе пълния комплект точки.

С тях „зелените“ вече имат 27, докато Арда остана с 35 в своя актив на 7-о място в класирането.

Хебър е на 12-а позиция, изоставайки само с 2 пункта от 10-ия Славия.

ХЕБЪР - АРДА 1:0
1:0 Николас Пенев (48)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 13. Архан Исуф, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин – 10. Ангел Бастунов, 8. Красиан Колев, 11. Атанас Кабов – 9. Николас Пенев, 29. Шейх Диаманка;

Резерви: 88. Мартин Янков – 3. Богомил Божуркин, 14. Олексий Збун, 17. Марк-Емилио Папазов, 18. Иван Дишков, 21. Божидар Пенчев, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев;

Треньор: Любослав Пенев;

Арда: 1. Анатолий Господинов – 12. Принц Ебенезер, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 6. Пламен Крачунов, 2. Густаво Каскардо – 18. Джелал Хюсеинов, 80. Лъчезар Котев (К) – 26. Ел Мами Тетах, 10. Борислав Цонев, 99. Станислав Иванов – 19. Тонислав Йорданов;

Резерви: 13. Петър Петров – 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков;

Треньор: Николай Киров.