3. ЗА 110 ГОДИНИ: Левски надви трудно младоците на Лудогорец (ВИДЕО)

ЗА 110 ГОДИНИ: Левски надви трудно младоците на Лудогорец (ВИДЕО)

Лима герой, Чандъров с червен картон

Левски сложи край на черната серия срещу Лудогорец, записвайки първи успех срещу шампиона на България след 1:0 в мач от последния кръг. След 8-годишно чакане отново минимален успех бе достатъчен за "сините" за триумф срещу хегемона на България, който дойде в София с голяма част от своите резерви и юноши. На стадион "Георги Аспарухов" емоциите взеха връх след само 13 минути игра. Тогава Николай Михайлов напусна терена под бурните аплодисменти на съотборници и фенове.

Вратарят започна като титуляр и с капитанската лента на ръка в своя последен двубой с екипа на родния тим. Шпалир от двата тима съпроводи бившият национал към пистата, където той направи почетна обиколка. Мачът бе последен и за треньора Николай Костов, изпратен с аплодисменти въпреки разочарованието от кампанията.

Героят пък бе Фабио Лима, чийто гол направи разликата. Асен Чандъров удари греда, а халфът бе изгонен в края на мача за удар без топка.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути и двата тима опитаха да застрашат вратата на съперника, но без особен успех.

В 11-ата минута Патрик-Габриел Галчев, получил първия жълт картон в мача, намери Марин Петков, който не успя да нанесе удар, а при добавката сходна бе и ситуацията с Джавад Ел Джемили.

Две минути по-късно публиката на "Георги Аспарухов" стана на крака, за да изпрати подобаващо своя капитан Николай Михайлов. В игра се появи Пламен Андреев, а бившият национал на България получи солидна подкрепа от своите съотборници и съперника в последните си секунди със "синия" екип.

В 18-ата минута Клод Гонзалвеш можеше да открие резултата, след като Келиан ван дер Каап не действа концентрирано, но ударът на халфа мина встрани от вратата на "сините".

До края на полувреме сериозни положения пред двете врати нямаше, въпреки липсата на напрежение в двата отбора.

На почивката Костов предприе двойна смяна - Карлос Охене бе заменен от Патрик Мислович, а в игра влезе и Евертон Бала.

Втората част започна ударно за "сините", които поведоха с първата си по-сериозна атака. Джавад бе намерен в половината на съперника, след което с перфектен пас намери Фабио Лима зад отбраната на "орлите", а последвалият удар на бразилеца срещна гредата преди да влезе в мрежата зад Дамян Христов.

Последва още една възможност за домакините, но ударът на Марин Петков мина над вратата. А националът на България можеше да удвои в 57-ата минута, когато удар на Ел Джемили бе боксиран от Христов, а Петков опита да довкара от малък ъгъл, но не успя да нанесе хубав изстрел.

В същото време Георги Дерменджиев даде шанс на още млади играчи от школата на тима да се докоснат до футбол от елита. На терена се появиха Росен Иванов и Хюсеин Кельовлуев.

В 83-ата минута резервата Асен Чандъров успя да се обърне и да стреля опасно, но топката срещна гредата.

Само секунди по-късно халфът бе изгонен с директен червен картон, след като при единоборство с Николай Николов посегна от паднало положение с крак към тялото на съперника. И все пак до края на мача "сините" нямаха особени затруднения и успяха да задържат преднината, която им гарантира четвърто място. От лятото тимът ще бъде поверен на Станислав Генчев, ако не се стигне до обрат в последния момент. Очакват се и други промени в тима.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Фабио Лима (48)

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков – 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков – 9. Рикардиньо

Лудогорец: 67. Дамян Христов – 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 29. Николай Николов, 63. Анастас Пемперски, 80. Методий Стефанов, 90. Спас Делев, 93. Йоан Йорданов, 97. Владислав Найденов