3. Локо Пловдив наниза три гола за три точки срещу Етър (ВИДЕО)

Локо Пловдив наниза три гола за три точки срещу Етър (ВИДЕО)

Всички попадения на "Лаута" паднаха след почивката

Локомотив Пловдив победи с класическото 3:0 Етър в първия мач от 24-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" бяха по-добрият отбор през цялата среща и въпреки, че гредата ги лиши от гол преди почивката, във вторите 45 минути паднаха всички попадения.

Първият четвърт час премина с леко териториално превъзходство на Локомотив Пловдив, но без нито едно интересно положение пред някоя от двете врати.

В 19-ата минута Мичи Нтело получи дълго извеждащо подаване и се озова сам срещу Мартин Величков, като стреля от малък ъгъл право в ръцете на вратаря. При паса към Нтело нападателят бе в засада.

Пет минути по-късно Кольо Станев отне топката и напредна по десния фланг, след което намери Ивайло Димитров в наказателното поле, а нападателят отправи изключително неточен удар.

Половин час след началото на срещата Мартин Величков излезе неразчетено при корнер, Ефе Али върна топката назад към Бабакар Дион, който стреля от около 20 метра, но уцели напречната греда.

Час игра след началото на мача Локомотив Пловдив излезе напред в резултата. Евандро пусна към Мичи Нтело на левия фланг, а той продължи за Димитър Илиев, който с едно докосване нямаше проблеми да прати топката в мрежата за 1:0.

В 78-ата минута Локомотив си реши всичко с втори гол във вратата на Етър. Бабакар Дион се стрелна по левия фланг и цнтрира към Мичи Нтело, който залъга бранител и остана сам срещу Величков, а с хубав удар към асистенцията си добави и гол за 2:0.

Минута след допуснатото второ попадение Етър най-сетне стигна до първия си точен удар в мача, след като Кольо Станев проби през центъра и намери Йоаким Карсела, който залъга бранител на Локо и шутира, но Кристиан Томов се намеси и изби.

Локо Пд - Етър 3:0
1:0 Димитър Илиев 60
2:0 Мичи Нтело 78
3:0 Ангел Лясков 90+4

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 17. Мартин Райнов, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело

Етър: 22. Мартин Величков, 94. Жан-Марк Тибуе, 15. Георги Ангелов (К), 4. Георги Александров, 5. Келиан Гесум, 7. Кольо Станев, 8. Мартин Моран, 23. Моузес Кандидус, 28. Николай Янков, 18. Йоаким Карсела, 14. Ивайло Димитров