СЕРИЯТА ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец ликува на "Лаута"(ВИДЕО)

Късна драма и болезнен за Локо (Пд) герой

Победната серия на Лудогорец в Efbet лига продължава с пълна сила след късен успех над Локомотив (Пд) за 2:1. Сблъсъкът от 26 кръг бе решен в добавеното време, когато бившият играч на "смърфовете" Диниш Алмейда се оказа непокрит в наказателното поле и донесе осми пореден триумф за "орлите". Под Тепетата "черно-белите" фенове за пореден път създадоха отлична атмофера за футбол, а техните любимци бяха изключително близо до точка срещу лидера в класирането. Мичи Нтело елиминира преднината на гостите, дошла чрез Бърнард Текпетай, но драмата бе в самия край.

Срещата започна с положение пред вратата на Кристиан Томов, след като "орлите" изградиха добра атака, достигнала до Квадво Дуа, но последвалият изстрел на нападателя мина над целта.

В 18-ата минута Дуа имаше още една възможност за откриващо попадение, но изстрелът му от фаул мина опасно близо от целта.

В 30-ата минута резултатът бе променен, а разликата направи Бърнард Текпетей. Ганайският футболист стреля от средна дистанция, но въпреки че бе в обсега на Томов, вратарят допусна да мине под тялото му.

Три по-късно Падт демонстрира далеч по-сериозна решителност при сходна ситуация, когато Евандро стреля от границата, а нидерландският страж изби в краката на Димитър Илиев, но после направи повторно спасяване.

И все пак резултатът бе изравнен още преди почивката. В 36-ата минута Димитър Илиев намери на крилото Бубакар Дион, последва центриране в наказателното поле, където изненадващо Мичи Нтело бе оставен напълно непокрит, а таранът, привлечен от Белгия през зимата, с едно я прокара покрай Падт за 1:1.

Второто полувреме започна с отлична намеса на Томов, който успя да елиминира Дуа, останал очи в очи с него. Последваха минути на "зелено" надмощие, но ситуации пред трибуна "Бесика" липсваха.

Опасността за Локо пък дойде от Нтело, който се озова на добра позиция в наказателното поле, последва удар, който бе избит от Падт в ъглов удар.

Четвърт час преди края Тодор Павлов се контузи и бе заменен от Ефе Али. Пет по-късно "орлите" удариха греда, след като центриране от втора греда намери на втора греда Оливие Вердон, оставен спокойно да стреля с глава. Веднага след това на терена се появи Ивайло Чочев, заменил Клод Гонзалвеш.

За да дойде 90-ата минута, когато Диниш Алмейда се оказа непокрит в наказателното поле и без подготовка от въздуха вкара отблизо за 2:1 за Лудогорец. Бившият бранител на "смърфовете" отказа да се зарадва на попадението в знак на признателност към бившия си клуб.

Така Лудогорец увеличи аванса пред Черно море на 6 точки, а "моряците" гостуват в неделя на Ботев (Пд).

ЛОКОМОТИВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Текпетей (30)
1:1 Нтело (36)
1:2 Диниш Алмейда (90)

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро Де Коста, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Мичи Нтело

Треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Динис Алмейд,  6. Якуб Пиотровски (К), 7 Рик Джонатан 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Франциско Идалго, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Треньор: Георги Дерменджиев