3. ЦСКА падна безславно на "Лаута" в очакване на баража (ВИДЕО)

ЦСКА падна безславно на "Лаута" в очакване на баража (ВИДЕО)

Стамен Белчев запази титулярите

Локомотив Пд спечели първия си мач след ерата "Томаш" след 1:0 над резервите на ЦСКА в двубой от финалния кръг на плейофната фаза на Първа лига.

Единственото попадение на "Лаута" заби младежкият национал на България Петър Андреев още в 5-ата минута. Това бе първа победа за "черно-белите" след четири поредни поражения и общо шест мача без успех.

В същото време старши треньорът на "червените" Стамен Белчев даде почивка на голяма част от своите титуляри в очакване на баража за Европа. Съперникът на столичния гранд ще стане ясен в понеделник вечер, когато ще се изиграят последните срещи от втората група.

В 5-ата минута Локомотив Пловдив откри резултата. Бубакар Дион центрира хубаво от десния фланг. Той сложи топката на главата на Петър Андреев, който прати удара си с глава неспасяемо в долния десен ъгъл.

В 14-ата минута пловдивчани можеха да удвоят. Мичи Нтело свали топката към Андреев в наказателното поле. Той стреля, но Димитър Евтимов спаси и се стигна до корнер. След него Дион отправи удар от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе неточно.

Малко след това домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като голмайсторът Андреев получи контузия.

Последваха спокойни минути без положения пред двете врати, като борбата се водеше предимно в центъра.

В 42-ата минута Дион отправи коварен изстрел от границата на наказателното поле. Евтимов обаче успя да се намеси.

Началото на втората част започна с положение за "смърфовете", но ударът на Сегура бе блокиран от Лазар Туфегджич.

След час игра Мичи Нтело, нападателят на домакините се контузи и бе заменен от Мартин Петков.

Травма имаше и в състава на ЦСКА, а Георги Чорбаджийски напусна след близо 70 минути на терена.

В 79-ата минута Туфегджич бе изведен зад отбраната, а играчът на ЦСКА успя да финтира Луков, но последвалият му удар излезе в аут. Впоследствие бе вдигнат флага за засада, но евентуална намеса на ВАР при попадение, можеше да промени решението на съдията.

А минути по-късно удар на Турицов бе париран от бившия национал на България. Въпреки силните финални минути, в крайна сметка ЦСКА отстъпи с 0:1 и ще чака предстоящия бараж за евротурнирите.