Колеблив ЦСКА едва би Локо (Сф) (ВИДЕО)

Линдсет вкара единствения гол

ЦСКА постигна пети пореден успех във всички турнири, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Локомотив (София).

Джонтан Линдсет вкара единствения гол в столичното дерби от XXVI кръг на efbet Лига, играно в „Надежда“, като попадението бе 7-о за него в елита и той оглавява голмайсторската класация на „червените“.

Те обаче ще трябва да се справят без своя капитан Амос Юга в мачовете с Локо (Пд) и Левски, защото халфът получи жълт картон в края на първото полувреме.

През второто пък „армейците“ направиха куп пропуски, а в последната секунда можеха и да изпуснат победата, но в крайна сметка се поздравиха с 4-а последователна такава в елита и събраха 57 точки.

Лидерът Лудогорец има 60 и мач по-малко, докато Локомотив (София) остана с 25 в своя актив след 3-ата си последователна загуба.

Срещата започна равностойно, но постепенно ЦСКА пое инициативата и стигна до първата си добра възможност в 10-ата минута.

Тогава Фернандо Каранга получи в наказателното поле и задържа добре топката, след което я върна към връхлитащия Марселино Кареасо, който от движение стреля силно, но право във вратаря и последният спаси.

В 17-ата минута обаче Истатков нямаше шанс, тъй като ЦСКА откри. Първоначално шутът на Каранга беше блокиран, но Джонатал Линдсет с много сила при добавката не сгреши и даде аванс на „армейците“.

Локомотив (София) можеше да изравни в 30-ата минута, когато Карлос Франса пое на гърди топката и излезе сам срещу вратаря на ЦСКА, ала Густаво Бусато показа класа като излезе бързо и успя да спаси.

Секунди след това Каранга получи в пеналта, но се засуети, след което Линдсет не успя да овладее и домакините изчистиха.

До почивката нямаше чисти положения, но капитанът на гостите в този мач Амос Юга получи жълт картон, който ще го лиши от възможността да играе в следващите 2 мача за ЦСКА.

Емануел Шакич пропусна добро положение за "армейците" в началото на второто полувреме, а шут на Улаус Скаршем бе отразен от Истатков след близо час игра.

Локомотив пък създаде добро положение в 71-та минута, когато Кевин Маи стреля към вратата на гостите с глава, но Бусато отби топката с плонж към лявата греда.

ЦСКА имаше още няколко положения, като Истатков отрази много опасен удар под гредата на Станислав Шопов, а минути по-късно Фернандо Каранга уцели страничната греда и не успя да се разпише.

В последната атака в мача пък домакините бяха близо до гол, но далечен изстрел на Кевин Маи премина на сантриметри от гредата на Бусато.

Така Локомотив загуби отново и остана на 13-о място при равенство в точките с 14-ия Пирин (Благоевград).

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА 0:1
0:1 Джонатан Линдсет (17)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 88. Жарко Истатков, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 20. Диого Тешейра, 26. Красимир Милошев (к) 16. Симеон Мечев, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков;

Резерви: 1. Бойко Димитров, 98. Стив Траоре, 21. Антони Иванов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 77. Ерик Манолков, 44. Мики Орачев, 93. Стефан Ламбезе;

Треньор: Данило Дончич;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (к), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов, 24. Лъчезар Иванов, 28. Наско Цеков;

Треньор: Нестор Ел Маестро.

Керкез: Бяхме изморени

"Искаме да се борим на два фронта - за Купата и за Европа през първенството", увери специалистът

Валентин Илиев: Има лъч светлина в отбора