НАЙ-НАКРАЯ! Локо София победи в "Надежда" след 1:0 над Берое (ВИДЕО)

"Железничарите" прекъснаха серията от загуби

Локомотив София най-накрая стигна до успех като домакин в първенството и победи с 1:0 Берое в последния двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" записаха първите си три точки в "Надежда" от 5-ти август 2023 година и успяха да поемат глътка въздух в битката на последната шестица.

Симеон Мечев се опита да изненада вратаря на Берое Артур Мота в 12-ата минута с удар от центъра, но не успя да намери очертанията на вратата и топката излезе в аут.

Локомотив София поведе с 1:0 в 39-ата минута. Сегундо Пачаме сбърка, връщайки една топка назад. Той я подари на Карлос Франса, който след това комбинира с Кевин Маи. Маи пусна извеждащ пас към Франса, покрай Скуадроне. Франса излезе сам срещу Артур Мота и вкара за 1:0.

В 53-ата минута Енцо Еспиноса стреля от около 22 метра, но право в ръцете на Александър Любенов. Кевин Маи добре овладя топката на гърди и стреля от въздуха, но право в ръцете на Артур Мота.

Берое бе много близо до това да изравни резултата в 57-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив София, Александър Любенов излезе и боксира с една ръка, но неубедително и топката попадна в Уерик Каетано, който веднага стреля от границата на наказателното поле на домакините, но Красимир Станоев от голлинията успя да изчисти в корнер.

Симеон Мечев направи пробив по левия фланг в 61-ата минута, преодоля първо Скуадроне, а след това и Саломони. Последва удар на Карлос Франса, но имаше рикошет в играч на Берое и топката излезе в корнер.

Себастиан Вия се опита да изненада Александър Любенов директно от корнер в 68-ата минута, но вратарят на Локомотив София внимаваше и успя да избие. Няколко секунди по-късно пред Карлос Алгара се откри много добра възможност в наказателното поле на Локомотив и стреля, но много неточно в аут.

Локо Сф - Берое 1:0
1:0 Карлос Франса 39'

Стартови състави:

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого Тешейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев, 31. Красимир Станоев, 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 6. Жорди Говеа – 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме – 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия, 15. Енцо Еспиноса – 9. Франсиско Сагардия

Киров: Вторите полувремена са ни проблем