3. ДРАМА ДО ПОСЛЕДНО! Ботев Вр не се даде на Локо (ВИДЕО)

ДРАМА ДО ПОСЛЕДНО! Ботев Вр не се даде на Локо (ВИДЕО)

Тимът на Балъков остава в битката за оцеляване

Локомотив София и Ботев Враца не се победиха в дербито на дъното, завършило 1:1. В "Надежда" тимът на Красимир Балъков поведе, но бързо получи изравнително попадение, а в крайна сметка не успя да вземе всички 3 точки, така необходими в битката за оцеляването. "Железничарите", които във възлов момент останаха без своите фенове заради бойкот, вече имат 33 точки, но евентуален успех на Хебър над Берое ще завърже допълнително битката за спасение. Врачани вече са с 29 пункта, а тимът от Пазарджик е с 30, но и мач по-малко.

Двубоят започна с перфектната ситуация за гостите от Враца, след като Браян Перея проби през центъра на терена и изведе Марко Мажуга очи в очи с Александър Любенов, но опитният вратар успя да избие в ъглов удар, предотвратявайки сигурно попадение.

Отговорът дойде от Красимир Станоев, който стреля от средна дистанция, но Красимир Костов внимаваше и успя да спаси. А в 31-ата минута Локомотив поведе, след като отблизо Симеон Мечев вкара.

Преднината на "железничарите" се запази едва няколко минути, а в 36-ата резултатът вече бе изравнен. Центриране в наказателното поле намери Спас Георгиев, който бе оставен непокрит и без опека и от няколко метра вкара за 1:1.

След почивката ситуацията на терена се промени и двата тима заиграха далеч по-предпазливо. Бранителят на домакините Стефан Ламбезе удари греда, но при опит да центрира. Последваха равностойни минути, в които имаше остри единоборства, но не и положения.

В минутите преди края на редовното време Калоян Кръстев имаше възможност да донесе успеха на домакините, но разочарова с удара. А в добавеното време капитанът на домакините Красимир Милошев си изкара изключително наивен червен картон, след като при фаул за гостите той изрита топката и получи второ официално предупреждение.

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 93. Стефан Ламбезе, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко, 16. Симеон Мечев, 26. Красимир Милошев (К), 20. Диого Тешейра,  98. Стив Траоре, 45. Димитър Митков, 7. Кевин Маи

Резерви: 88. Жарко Истатков, 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 10. Валентин Николов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев

Треньор: Красимир Балъков

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски, 10. Спас Георгиев, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакап Траоре, 14. Марко Мажуга

Резерви: 34. Федерико Бариос, 5. Петко Ганев, 9. Даниел Генов, 11. Ласана Н’Диайе, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев