Лудогорец не дава Купата, Неделев герой (ВИДЕО)

"Орлите" изхвърлиха ЦСКА 1948 след 3:1 в Разград

Лудогорец продължава успешно защитата на Купата на България след успех с 3:1 над ЦСКА 1948 в последен четвъртфинал. В Разград герой за "орлите" бе Тодор Неделев, реализирал две попадения. Бившият капитан на Ботев Пд бе близо до хеттрик, но вратарят на гостите Генадий Ганев парира умело страхотен удар на халфа от фаул. Педриньо се разписа почетно за финалиста от миналогодишната кампания, а Рик Джонатан сложи точка на спора 10 минути преди края.

С победата "зелените" се присъединиха към Хебър, Ботев Пд и ЦСКА и през пролетта ще се бори за нов финал в турнира. А триумфът за състава на Георги Дерменджиев затвърди и доминацията над съперника, след като спечели и Суперкупата в началото на февруари след успех с дузпи на "Ивайло".

Домакините започнаха по-агресивно и се настаниха в половината на съперника в началните 10-ина минути, като изпуснаха и един добър шанс след центриране на Тодор Неделев.

Първият точен удар обаче бе нанесен от гостите и дойде в 10-ата минута, но не затрудни особено вратаря на разградчани Симон Слуга.

Отговорът на Лудогорец дойде в 12-ата минута, когато стражът на ЦСКА 1948 боксира топката право в краката на Неделев, чийто шут от границата на наказателното поле бе блокиран и премина на около метър от гредата.

Не след дълго отново Неделев си спечели свободен удар на добра позиция и веднага взе топката, за да го изпълни. След това майсторски я прати над стената, точно в горния ъгъл на вратата, за да открие резултата в 17-ата минута на срещата.

Попадението даде допълнително самочувствие на домакините и те заиграха по-освободено, като отправиха куп удари към вратата на гостите преди почивката, но не успяха да я поразят за втори път. Най-близо до гола бе Рик Джонатан, но ударът му от въздуха беше блокиран.

Второто полувреме започна шеметно за Лудогорец, защото домакините удвоиха аванса си 26 секунди след подновяването на играта. Те подеха атаката си от центъра, а Тодор Неделев пробва шут от дистанция, който рикошира в защитник на гостите и спря в мрежата им – 2:0.

В 57-ата минута гостите се върнаха в мача чрез Педриньо, разписал се ефектно с удар извън наказателното поле.

Последваха пропуски на Тодор Неделев от фаул и резервата Квадо Дуа, с което "орлите" можеха да затворят срещата.

Точка на спора сложи Джонатан Рик десетина минути преди края на редовното време.

Бразилецът бе изведен отлично зад отбраната на "белите", преодоля безпроблемно Генадий Ганев и на празна врата нямаше как да сгреши, оформяйки крайното 3:1.

Лудогорец – ЦСКА 1948 3:1
1:0 Тодор Неделев (17)
2:0 Тодор Неделев (46)
2:1 Педриньо (57)
3:1 Рик Джонатан (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо;

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 80. Методий Стефанов;

Треньор: Георги Дерменджиев;

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк;

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 10. Радослав Кирилов, 17. Никола Илиев, 20. Антонио Вутов, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов;