Славия с рутинна победа над Хебър на стадиона в Овча купел (ВИДЕО)

"Белите" постигнаха успех с 3:1

Славия победи Хебър Пазарджик с 3:1 у дома на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Така „белите“ събраха 33 точки на 10-ото място, докато „гробарите“ са 12-и с 30 и почти без шансове за измъкване от групата на изпадащите. Между тях е Берое с 32 и мач по-малко. В следващия кръг, който е последен за редовния сезон, Славия гостува на Крумовград идния петък, докато Хебър има тежко домакинство срещу Лудогорец в събота.

В четвъртата минута гол на Галин Иванов за "белите" не бе признат заради засада. В 10-ата минута Иван Минчев даде аванс на домакините след асистенция на Ертан Томбак. В 44-ата минута попадение на Стефан Цонков не бе зачетено заради засада. В 60-ата минута Мартин Георгиев покачи на 2:0 за Славия с красив гол, а пет минути след това Олексий Збун намали до 2:1. В 75-ата минута Мартин Сораков отбеляза за 3:1 след бърза контраатака на "белите".

Преди началото на срещата вратарят на Славия Светослав Вуцов бе награден за 100 мача в българския футболен елит. Той получи специални екип и плакет от администратора на „белите“ Светослав Костадинов.

В четвъртата минута Иван Минчев центрира от свободен удар, Виктор Генев свали с глава за Галин Иванов, който от близка дистанция наказа лошо излизане на Петър Дебърлиев и прати топката в мрежата, но голът не бе признат заради засада на Генев при подаването на Минчев.

В 10-ата минута Славия все пак излезе напред в резултата. Галин Иванов пусна към Ертан Томбак по десния фланг, той проби и намери Иван Минчев с успоредно подаване, а полузащитникът засече от границата на вратарското поле и безпроблемно се разписа за 1:0.

В 14-ата минута Иван Минчев направи много добър пробив през центъра и нанесе удар към долния ляв ъгъл, а Петър Дебърлиев изби, топката се озова в краката на Ертан Томбак, който намери Галин Иванов, а последвалият му удар бе блокиран.

Четвърт час игра след началото на срещата Хебър отговори на предизвикателството. Мартин Георгиев допусна грешка при изнасянето на топката, Николас Пенев му я отне и намери Шейх Диаманка, който шутира високо над вратата на Светослав Вуцов.

В следващите минути темпото на игра значително спадна и до интересни положения пред някоя от двете врати не се стигна. В 38-ата минута се стигна до принудителна смяна за Славия, след като Куентин Зеедорф се контузи, а на негово място влезе Мартин Сораков.

В 44-ата минута гол за Хебър спорно не бе зачетен. Николас Пенев центрира от свободен удар, Владимир Николов леко отклони топката към Стефан Цонков, който отблизо прати топката в мрежата на Вуцов, но попадението не бе признато заради засада на защитника. Споровете останаха именно заради докосването на Николов.

В последната ситуация за първото полувреме Галин Иванов проби отдясно и с левия крак центрира към Владимир Николов, който нанесе удар с глава, но покрай вратата и така Славия се оттегли на почивката с аванс от 1:0 срещу Хебър.

В 54-ата минута Николас Пенев опита да изравни резултата, след като стреля директно от пряк свободен удар, но прави в ръцете на Светослав Вуцов.

Час игра след началото на срещата Славия отбеляза второ попадение. Иван Минчев центрира от корнер на втора греда, Галин Иванов свали за Мартин Георгиев, който много добре си спря топката и с удар от въздуха към десния ъгъл отбеляза за 2:0.

В 65-ата минута Хебър успя да върне едно попадение във вратата на Славия. Мартин Михайлов проби отдясно и намери Олексий Збун, който нанесе удар, топката рикошира в тялото на Мартин Георгиев и влезе неспасяемо във вратата на Светослав Вуцов - 2:1.

Десет минути след това Славия си върна аванса от две попадение. Роберто Райчев отне топката в средата на терена и тръгна на бърза контраатака, пусна извеждащо подаване към Мартин Сораков, който напредна по десния фланг и с диагонален удар по земя матира Дебърлиев - 3:1.

До края на срещата темпото на игра не бе особено високо и положенията пред двете врати липсваха, като в крайна сметка Славия запази аванса си от 3:1 и взе 3 точки.

СЛАВИЯ - ХЕБЪР 3:1
1:0 Eртан Томбак 11
2:0 Мартин Георгиев 60
2:1 Олексей Збун 62
3:1 Мартин Сораков 75

Състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов (К), 22. Куентин Зеедорф, 10. Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 24. Лазар Марин, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Нзи, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов, 29. Шейх Диаманка