Каранга избухна за разгром над Ботев (Пд) (ВИДЕО)

"Червените" безупречни на "Васил Левски"

ЦСКА срази с 4:0 Ботев (Пд) в дерби от 25 кръг на Efbet лига. На националния стадион "Васил Левски" Фернандо Каранга заби първите си две попадения при втория си престой при "червените". Таранът бе безкомпромисен, спомагайки и за гола на Матиас Фаетон през втората част. Веднъж се разписа и Джонатан Линдсет. Гостите имаха своите силни минути в София, но изпуснаха своите положения, а в същото време бяха твърде разконцентрирани в дефанзивен план.

В 6-ата минута Емануел Уме опита да стреля към вратата на "червените", топката срещна ръката на Иван Турицов, но главният съдия Ивайло Стоянов не видя нарушение на правилата. Въпреки домакинския фактор, "жълто-черните" демонстрираха самочувстие и се настаниха трайно в половината на ЦСКА в началните минути на срещата.

В 25-ата минута ЦСКА поведе изненадващо на фона на случващото се. Далечен удар на Тибо Вион бе боксиран от Матвей Игонен в краката на Джонатан Линдсет и норвежецът трудно можеше да сгреши.

Попадението видимо вдъхна самочувствие на "червените", които продължиха да атакуват и скоро след това удвоиха. Опасен удар на Марселино Кареасо бе париран от Игонен. При последвалият ъглов удар Каранга технично с глава прехвърли вратаря за 2:0, разписвайки се за пръв път след завръщането си.

10 минути по-късно Тибо Вион центрира отлично в наказателното поле, където Каранга отново бе оставен да стреля с глава и таранът вкара за трети път.

Втората част започна идентично, а Уме Емануел пропусна отлична възможност за Ботев. Скоро след това и Каранга имаше шанс да оформи своя хеттрик, но ударът му с глава бе париран от Игонен.

Четвъртият гол за ЦСКА все пак дойде, но той бе дело на Матиас Фаетон, възползвал се от неуспешен опит на гостите при изнасянето на топката.

Пет минути преди края Брахими бе изведен очи в очи с Бусато, но стражът на ЦСКА успя да скаси разстоянието и да парира последвалия удар на халфа на съперника.

В 88-ата минута героят на вечерта Каранга бе сменен под бурните аплодисменти на "червените" превърженици.

ЦСКА - БОТЕВ ПД 4:0
1:0 Джонатан Линдсет (25)
2:0 Фернандо Каранга (33)
3:0 Фернандо Каранга (43)
4:0 Матиас Фаетон (65)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 30. Данило Асприля, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 15. Джеймс Ето'о, 79. Атанас Чернев, 42. Ивайло Видев, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера, 18. Димитър Папазов, 31. Уме Емануел, 10. Ивелин Попов (К), 93. Георги Николов

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самюел Акере, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 43. Костадин Татаров, 44. Бисер Бонев