Общо 25 национали тренираха в третия ден от лагера на държавния тим на България по футбол.
Единственият отсъстващ към момента е халфът на Локомотив (Пловдив) Ефе Али, който е ангажиран с клубния си тим за баража срещу Лудогорец за участие в Лигата на конференциите. Срещата предстои на 29 май.
Али е и единственият дебютант в националния отбор за предстоящите двубои срещу Черна гора на 1 юни и срещу Молдова на 5 юни.
След две години и половина в тима се завръща Патрик-Габриел Галчев, който говори пред медиите на “efbet Национална футболна база” в София заедно с Лукас Петков. Роденият във Фридберг Петков завърши сезона във второто ниво на германския футбол с 34 мача, 13 гола и 7 асистенции.
И двамата се обединиха около мнението, че победите в двата мача са задължителни, а когато става дума за България, не може да има оправдания като умора в края сезона.
Селекционерът на България Александър Димитров е без доста футболисти, които се смятат за основни и на които вероятно ще разчита за мачовете в Лигата на нациите през есента. Това са капитанът Кирил Десподов, Илия Груев, Филип Кръстев, както от скоро и вратарят Димитър Митов. Въпреки това Димитров се надява, че в срещите в понеделник и петък новите лица ще докажат, че заслужават мястото си в представителния отбор на България.





















