Напук на всичките си проблеми "орлетата" удариха Берое и вече дишат по-спокойно (видео)

Победата изкачи Пирин на 12-а позиция във временното класиране

Отборът на Пирин победи Берое (Стара Загора ) с 2:0 в мач от 24-ия кръг на „А” група. На стадион „Христо Ботев” в Благоевград домакините откриха резултата още във втората минута чрез Иван Цветков, а Веселин Стойков удвои преднината в 82-ата минута. Въпреки всичките проблеми, които бяха надвиснали като буреносни облаци над отбора на Пирин, футболистите на Костадин Ангелов показаха характер и успяха да спечелят изключително ценни три точки, които носят светлия лъч на надеждата за спасение. В същото време благоевградчани нанесоха сериозен удар по амбициите на Берое за Лига Европа.

Първото полувреме не предложи много атрактивен футбол на феновете, изпълнили трибуните в съботния следобед. Действията се развиваха предимно в централната част на терена, а освен попадението, „орлетата” създадоха още две положения пред вратата на гостите. „Заралии” пък с нищо не застрашиха стража на Пирин Ганев.

Срещата започна по отличен начин за благоевградчани, които излязоха напред в резултата още в първата си по-сериозна атака. Във втората минута Тони Костадинов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, след което топката попадна в Башлиев, който веднага отправи удар, отразен с мъка от вратаря Теменлиев. След неговата намеса обаче Иван Цветков стигна най-бързо до топката и при добавката не остави никакви шансове на стража на гостите.

В десетата минута домакините имаха възможност да удвоят преднината си, когато Воденичаров преодоля Динков и отправи хубав удар от десетина метра, но топката срещна външната част на мрежата.

Най-сериозната опасност, която създадоха „орлетата” след ранното попадение бе в 38-ата минута, когато Иван Цветков можеше да се разпише за втори път. Авторът на първото попадение получи топката на дъгата на наказателното поле и отправи много силен удар. Последва рикушет в тялото на Станислав Бачев, след което топката стана изключително трудна за Теменлиев, който обаче със сетни сили успя да избие.

След почивката бавното темпо на игра се запази и отново рядко се стигаше до чисти голови положения пред някоя от двете врати. Гостите от Стара Загора отправиха първия си по-опасен удар към вратата на Пирин едва в 69-ата минута, когато Златинов получи топката в наказателното поле на домакините, след което се завъртя и стреля без да се бави, но Ганев изби в корнер.

В 80-ата минута „орлетата” пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си.  Димитър Илиев центрира отдясно в наказателното поле, където Иван Цветков стреля силно от воле, топката премина на метър встрани от вратата.

Само две минути по-късно обаче домакините ликуваха за втори път, а влезлият като резерва Веселин Стойков попадна в прегръдките на своите съотборници. „Заралии” сбъркаха при изнасянето на топката и в последвалата контраатака топката стигна до Стойков, който от границата на наказателното поле с техничен прехвърлящ удар не остави шансове на Теменлиев.

Малко по-късно резултатът можеше да добие класическо изражение след много куриозна ситуация. При изпълнение на корнер Иван Цветков завъртя много добре топката и след колеблива намеса на стража на гостите, „орлетата” претендираха, че топката е преминала голлинията. В крайна сметка главният рефер Вихрен Манев остана безмълвен.

По този начин отборът на Пирин събра актив от 21 точки и се изкачи с едно място, заемайки 12-а позиция във временното класиране, докато Берое запази седмото място със своите 36 пункта.
Разкритие: Стоян Орманджиев с повече власт в ЦСКА

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев