Най-после - ЦСКА зарадва „Армията” с победа на финала в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-после - ЦСКА зарадва „Армията” с победа на финала в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” удариха Литекс за крайното 3:1 и ги изхвърлиха от тройката, Тончи Кукоч с красив гол

ЦСКА записа първата си победа от началото на година. Това се случи в последния двубой за сезона в А група след успеха с 3:1 над Литекс. Двубоят се проведе на стадион „Българска армия”, а „червените” се радваха на мощна подкрепа от трибуните.

 

Голмайстори за „червените” станаха Тончи Кукоч, който се отличи с красив гол с външен фалц, Иван Маркович и Борис Галчев. Голът за „оранжевите” реализира Бьорн Маарс.

 

Така, ЦСКА завърши сезона в А група на петото място с актив от 52 точки. Ловчанлии завършиха на четвъртото място с 54. Локо (София) победи Ботев (Пд) с 2:0 и така си осигури третото място в крайното класиране. Литекс обаче ще играе в Европа, защото "железничарите" не получиха лиценз. 

 

Отборът на Литекс започна първото полувреме по-агресивно от своя съперник, който прие играта в половината си и разчиташе на контраатаки и солидна защита. Футболистите от Ловеч по всякакъв начин се опитваха да тормозят защитата на „червените”. Те опитаха няколко удари от дистанция, но липсата на точност и стабилните изяви на Якуб Дивиш запазиха нулевото равенство в началните минути.

 

В 29-ата минута пред гостите се отри най-чистото положение. Александър Тунчев допусна сериозна грешка в опасна зона, Пауло Рагула взе топката, Дивиш излезе извън наказателното си поле, за да го посрещне, играчът на Литекс шутира в тялото му, но получи втора възможност за удар към опразнената врата, но прати кълбото над горната греда. Определено положение, след което „оранжевите” имаха повод за съжаление, че не поведоха.

 

Малко след това феновете на стадиона в Борисовата градина имаха повод да избухнат. В 32-ата минута Жуан Фелипе пусна към Тончи Кукоч, който навлезе в наказателното поле, финтира с едно движение Перез и след запазената си марка – удар с външен фалц, не остави никакви шансове на Винисиус. Страхотен гол на хърватския футболст, който беше негов втори с екипа на ЦСКА.

 

Второто полувреме започна по великолепен начин за домакините. Маркович бе изведен много добре в половината на Литекс, младият нападател си поведе малко дълго топката, но все пак успя да я настигне и, въпреки че Винисиус се отпита да му пресече пътя, той прати кълбото за втори път във вратата на гостите от Ловеч.

 

Импулсът в играта на ЦСКА бе видим и малко след това Борис Галчев също прати топката в „оранжевата” врата. Полузащитникът се зарадва, но щастието му не трае дълго. Попадението не бе зачетено, защото, според страничния съдия, при удара Маркович е бил в положение на засада.

 

Петнадесет минути преди края на редовното време гостите успяха да върнат един гол. Бьорн Маарс получи топката в половината на „червените”, финтира Тунчев и с плътен удар по земя се разписа.

 

„Армейците” обаче веднага отвърнаха на удара. При следващата си атака Борис Галчев добави името си към голмайсторите след добавка от близко разстояние. Домакините проведоха много добра атака, топката бе центрирана в пеналта, там Маркиньос засече и би в тялото на вратаря, но при добавката футболистът с номер 8 не сгреши, оформяйки крайното 3:1.

 

Щастлив финал на първенството за ЦСКА, но съдбата на клуба тепърва ще се изяснява... 

Бивш капитан на ЦСКА спира с футбола

Централният защитник на Пирин Благоевград и бивш капитан на ЦСКА и националния отбор Николай Бодуров ще прекрати състезателната си кариера през зимата.

Годой най-често стреля към противниковата врата в първенството ни

Най-скъпото лятно попълнение на ЦСКА Леандро Годой започна да навлиза във форма и в последните си 4 мача има 3 гола с екипа на "червените".

Англичанин дойде на проби в Локо Сф

Английско крило е дошло на проби в Локомотив София.

Парадокс с футболист на Левски

Бразилският ляв бек Майкон безспорно е най-добрият футболист на Левски от началото на сезона.

Феновете на Левски са №1 в България

Феновете на Левски са №1 в България. Това показа анализ на "ultras.bg", който съпоставя клубовете по средна посещаемост на мачовете до XV кръг на Първа лига.

Недялков готов за Септември

Капитанът на Лудогорец Антон Недялков ще бъде готов за гостуването на Септември София след паузата в шампионата.

ЦСКА чака 1 милион евро за Фаетон

Националът на Гваделупа блести за Цюрих, швейцарците планират да го откупят през лятото

Веласкес подписа с агентите на Аморим

Мениджърската агенция AS1 е базирана в Лондон

Феновете на Спартак от "Трибуна Соколъ" зоват за подкрепа

Преди дербито на дублиращите отбори на Варна