Несъгласие за пари отказали Ботев Пловдив от Томаш

Несъгласие за пари отказали Ботев Пловдив от Томаш
Източник: БГНЕС

Александър Томаш няма да поеме Ботев Пловдив. 

Причина за прекратяването на преговорите между двете страни са финансови разминавания. Един от казусите е за... около 200 лева на месец. 47-годишният специалист се е разбрал с ръководството на "канарчетата" за заплата в размер на 8000 евро. От стадион "Христо Ботев" са му предложили още отсега възнаграждението му да бъде изплащано в европейската валута, тъй като от 1 януари тя ще стане официална у нас. Томаш не бил съгласен, тъй като при превалутирането ще губи по около 200 лева от заплатата си. Това никак не се е харесало на "жълто-черните" началници и те са прекратили преговорите.

Появиха се и информации, че треньорът е настоявал за близки до неговата заплата за помощниците си Константин Мирчев и Тодор Кючуков, което също не било по вкуса на ръководството. Двете страни не са се разбрали и за премиите. Освен това голяма част от феновете на Ботев са били против назначението на Томаш заради миналото му в градския съперник Локомотив. Това означава, че канарчетата продължават търсенето на нов наставник след раздялата с Николай Киров, който бе освободен след загубата с 1:2 от ЦСКА 1948.

Както е известно, наставникът бе освободен от ЦСКА след края на миналия сезон, в който не можа да класира "червените" за участие в Европа. Прво загуби финала за Купата на България срещу Лудогорец, а след това и баража срещу Арда.

Чочев: Бетис показа сериозна класа, те успяха да ни вкарат още от първата ни грешка

"Защитата на противника беше организирана доста добре", призна халфът на Лудогорец

Чужденец е огромен длъжник на Черно море

Той се ползва с доверието на Илиан Илиев

Вердон: Знаехме, че ще бъде труден мач, но това е европейският футбол

Бранителят на Лудогорец не бе доволен от загубата срещу Бетис

Руи Мота: Две грешки направиха разликата в мача, не успяхме да си вкараме и головите положения

Треньорът на Лудогорец бе доста разочарован след поражението

Славия с Исак Соле в групата за дербито срещу Локомотив (София), Заги обяви футболистите

Вижте на кои състезатели ще разчита специалиста

Добруджа пусна предварителна продажба на билетите за домакинството на Арда

Мачът на стадион "Дружба" е в неделя, 5-и октомври

Лоша новина за Лудогорец, национал аут за ЦСКА

Едвин Куртулуш се контузи тежко още в началото на мача Лудогорец – Бетис.

Потвърдено: Иван Цветанов ще води Ботев (Пловдив) и във Враца

Към момента няма назначен нов треньор, съобщиха от "Колежа"

Киселичков напусна Нефтохимик, за да се върне в Ботев (Пловдив)

За новия помощник-треньор това е завръщане в Пловдив и на базата в Коматево