Никакъв телевизионен интерес към АИК - Левски в Швеция

Никакъв телевизионен интерес към АИК - Левски в Швеция

Шведските телевизии се отказаха от прякото излъчване на срещите от плейофите на Лига Европа между АИК (Стокхолм) и Левски

Шведските телевизии се отказаха от прякото излъчване на срещите от плейофите на Лига Европа между АИК (Стокхолм) и Левски, съобщава "Експресен", цитиран от БТА.

 
Първият двубоят е на 19 август (четвъртък) от 20.00 часа българско време на стадион "Росунда", а реваншът е седмица по-късно в София.
 
"Елфсборг и АИК изключени от телевизиите", е водещото заглавие на материала на изданието.
 
"В четвъртък шведските футболни клубове имат последен шанс да продължат в Европейските турнири, но нито мачът на Елфсборг, нито на АИК, ще бъде предаван по телевизията", допълва изданието.
 
Шведската TV4 Sport държи изключителните права за излъчването на срещите на местните клубове в Лига Европа, а Canal Plus може да избира от мачовете, които не попаднат в програмата на TV4. Но и двете телевизии нямат интерес да покажат пряко двубоите на Елфсборг срещу Наполи в Италия и на АИК срещу Левски в Стокхолм.
 
"Няма да предаваме нито един мач от Лига Европа тази седмица. Предпочитаме да насочим средства към излъчването на други спортни събития. В четвъртък например има срещи от първенството Суперетан (втора шведска дивизия)", коментира шефът на футболния отдел на TV4 Осман Емирбегович.
 
Подобно е и решението на ръководството на Canal Plus.
 
"Решихме да не предаваме нито един мач от Лига Европа. Когато започнат срещите от груповата фаза, ще преценяваме. По принцип сега сезонът е в ход и футболната ни програма е претоварена, така че преценихме, че няма нужда от повече срещи", каза президентът на Canal Plus Йохан Клеберг.
 
Двете телевизии нямат интерес и към реванша между Левски и АИК на 26 август на "Герена".
Добруджа взе защитник

Новакът в българския футболен елит Добруджа подписа договор с левия защитник Джан Хасан, съобщават от клуба.

Левски преговаря с нападател от Ямайка (ВИДЕО)

Той е на 25 години и е свободен агент

Треньорът на Лудогорец: Ще бъде трудно, но можем да победим

Старши треньорът на българския футболен шампион Лудогорец Руи Мота очаква труден реванш с Динамо Минск в Дебрецен от първия предварителен кръг от Шампионска лига.

Берое би Атлетик (Куклен) в последната контрола

Берое победи третодивизионния Атлетик (Куклен) с 1:0 в последната си контролна среща преди старта на новия сезон.

Генчев: Само Левски може да свали Лудогорец от върха

Бившият треньор на Левски Станислав Генчев определя „сините“ като единствения претендент на Лудогорец за шампионската титла.

Джейсън Локило тренира наравно със съотборниците си в ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе първите си тренировки през новата седмица, през която на "червените" им предстои гостуване на Ботев в Пловдив от първия кръг на Първа професионална лига, съобщават от клуба.

Скандал! Феновете на Локо Пд прекратиха последната контрола на отбора (ВИДЕО)

Феновете на Локомотив (Пловдив) прекратиха последната контрола на отбора от предсезонната подготовка.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес