Николай Киров: Маритимо бе преодолим отбор, но липсата на опит ни попречи

Николай Киров: Маритимо бе преодолим отбор, но липсата на опит ни попречи

"Това беше романтичната част от тази година, определено трябва да има нови попълнения"

„Искам да поздравя отбора на Маритимо и да му пожелая успех.”

Това заяви Николай Киров, след като воденият от него тим на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 реванша в Португалия от третия квалификационен кръг на Лига Европа и така отпадна от турнира.

„Липсата на опит в евротурнирите ни попречи да продължим в следващия кръг. Допуснахме голове в моменти и в ситуации, които не предвещаваха това”, посочи Белия.

„Мисля, че Маритимо беше преодолим отбор. На българските отборите им липсва точно това – дребните неща, малките детайли. В евротурнирите трябва да си максимално концентриран.”

„Определено нещата ги правихме в движение и ние си го знаехме. За да участваш на няколко фронта, ти трябват равностойни футболисти. Беше в мечтите ни да продължим толкова напред. Радвам се, че стигнахме дотук. Това беше романтичната част от тази година, както им казах на момчетата.”

„Основната задача, която поставих пред футболистите на почивката, бе да не допуснем втори гол, защото той ще реши мача. Веднага след паузата обаче инкасирахме елементарно попадение."

"Ако резултатът бе останал 1:0, през второто полувреме стояхме по-добре и щяхме да имаме шанс.”

„Определено трябва да има нови попълнения. Омар Косоко напуска, ще мислим върху тази тема. Всичко оттук нататък е въпрос на бюджет.”

ЦСКА и ЦСКА 1948 откриват четвъртфиналните битки за Купата на България

ЦСКА се изправя срещу ЦСКА 1948 в първи сблъсък от програмата на четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Феновете на Ботев Пловдив изкупиха билетите за дербито с Локо Пловдив

Феновете на Ботев Пловдив показаха пълната си мобилизация преди сблъсъка на „Лаута“ с Локомотив Пловдив от 1/4-финалите за Купата, след като изкупиха всички билети за гостуващия сектор

Съдийската комисия: Червеният картон за Спартак (Вн) е задължителен

Вижте мнението за варненското дерби

Над 150 съдии участваха в зимния семинар на зона София

При отлични условия Национална спортна академия „Васил Левски“ – зала „Аула Максима 1“ и откритата лекоатлетическа писта – се проведе традиционният зимен семинар на футболните съдии от зона София

Ботев Пловдив с гневна декларация след изместването на мача с Локо Пловдив

Вижте какво гласи тя.

БФС измести Дербито на Пловдив за по-ранен час

Спортно–техническата комисия към Българския футболен съюз обяви, че Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев, което е от 1/4-финалите за SESAME Купа на България, ще бъде преместено за по-ранен час