Николай Киров призна: Далеч сме от нивото за елита

Николай Киров призна: Далеч сме от нивото за елита
Източник: БГНЕС

Треньорът на Спартак Варна – Николай Киров, каза, че „соколите“ имат много проблеми и не са успели изобщо да се противопоставят на ЦСКА при загубата с 0:5

Според него варненци имат много проблеми, и също, че са далеч от нивото на А група, чисто организационно.

„Във всяко едно отношение ни превъзхождат. Ако тръгнем да търсим оправдания, можем да намерим много. От доста време очаквам тонусът на отбора да спадне, проблемите ни са много. В този вид – наказания, контузии – става сложно. На терена срещу сериозен отбор като ЦСКА трябва да отговаряш спортно-технически. Допуснахме леки голове, но поздравявам ЦСКА и му пожелавам успех на финала“, почна Киров.

Треньорът говори и за мотивацията у футболистите на Спартак Вн: „Тя почти я няма. Докато резултатът ги държи – равен е или сме близо – те влагат усилия, но като мачът стане невъзможен, самите футболисти губят увереност. Разбирам ги и тях. Дано самият клуб съумее да намери сили да отговори чисто професионално на нивото на А група, в момента сме далеч“.

„По принцип това ни е първи двубой, в който не изглеждаме лицеприятно. Досега отговаряхме на противника, някъде даже имахме и възможности да спечелим. Но какво да правим, това е положението, програмата не можем ние да си я... трябва да се съобразяваме. И следващите два двубоя ще са трудни, трябва да видим какъв тип сили да намерим. Най-малкото заради това, че играем пред собствена публика“.

„Предният двубой те успяха да ни победят. Те са сериозен отбор. Най-малкото като състезатели имат по-голяма бройка. На всяка позиция конкуренция. При нас влизат състезатели на непривични позиции. Чисто спортно-технически не изглеждаме добре“, заяви Киров за предстоящия мач с Ботев Пловдив на „Коритото“.

Спартак Варна в битка с историята

Спартак Варна може да запише историческа победа в елита в четвъртък, ако успее да надделее над Лудогорец край морето.

ЦСКА пусна в продажба билетите за мача срещу Добруджа

ЦСКА пусна в продажба билетите за домакинския двубой срещу Добруджа от 27-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата ще се играе на 22 март (неделя) от 15:00 ч. на Националния стадион „Васил Левски“.

Защитник на Левски очаква повиквателна за националния отбор на Камерун

Десният бек на Левски Оливер Камдем очаква първата си повиквателна за националния отбор на Камерун.

Наш национал аут до края на сезона

Стефан Велков ще е извън игра няколко месеца

Футболист на Локо Пд с повиквателна за Палестина

Франсиско Политино ще участва на турнир в Мароко

Илиан Илиев трепери за основен играч

Ертан Томбак виси за мача с Левски