Новак във Втора лига взе вратар

Новак във Втора лига взе вратар

Вижте кой е той

Отборът на Фратрия (Варна) се подсили с още един вратар. Това е роденият през 2002-а година Стефан Петков, който идва от Спартак (Варна). Младият страж обаче е юноша на другия варненски клуб – Черно море, където е минала голяма част от кариерата му като юноша, а освен това като 18-годишен оттам беше извикан и в юношеския национален отбор.

Стефан Петков ще конкурира бившия национал Георги Китанов, който се прибра от Малта в родния град и ще пази за новаците в професионалния футбол през идната кампания.

Иначе тимът завърши 2:2 в последната си контролна среща с друг новак във Втора лига – Несебър. Несебърлии откриха резултата на стадиона в Обзор чрез гола на Венцислав Христов в 35-ата минута, а веднага след него защитниците Иван Стоянов и Николай Костов пратиха топката в гредите.

Васил Андони изравни от дузпа в 41-ата минута. Десетина след почивката, Михаил Гащук реализира втория гол за Фратрия. Равенството беше възстановено след удар с глава на Нуретин Пюскюлю в 70-ата минута.

Марин Петков преди Испания: Няма страх

Националът Марин Петков заяви, че българският национален отбор по футбол трябва да даде максимума от себе си в предстоящи мач срещу Испания.

Каляри подписва договор за сътрудничество с наш Ботев (София) и две училища

Италианският футболен клуб Каляри ще подпише договор за сътрудничество с Ученически футболен клуб „Ботев София“, 57-о спортно училище „Св. Наум Охридски“ и училище по математика „Питагор“.

Халф на Черно море аут за Левски

Халфът на Черно море Берк Бейхан няма да бъде на разположение на треньора Илиан Илиев за предстоящото домакинство срещу Левски в неделя.

Петреску призна за оферта от ЦСКА

Румънският треньор Дан Петреску разкри, че е отклонил предложение от ЦСКА, въпреки че бе считан за основен кандидат за поста след освобождаването на Душан Керкез.

Сангаре се оплака от расизъм

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре съобщи, че е станал обект на расистки обиди в социалните мрежи. Ироничното в случая е, че нападките идват от привърженик на собствения му клуб.

Промени в Испания за мача с България

Дани Вивиан от Атлетик (Билбао) ще излезе като централен защитник в днешния мач на Испания срещу "много слабия отбор на България", както заяви журналистът Иван Мартин от okdiario по време на пряко включване от пресконференцията на домакините.

В ЦСКА тренират статични положения

В тренировките на ЦСКА присъства нов акцент, на който се обръща много голямо внимание под ръководството на Христо Янев, пише „Тема Спорт“.

България гостува на Испания в ново тежко предизвикателство

Следете мача с NOVSPORT.COM

Льо Норман: Лукс е да имам такива съотборници

Защитникът на Испания подчерта, че отборът няма да подцени България