Новата перла на Берое продължава да има проблеми

Новата перла на Берое продължава да има проблеми

Вижте подробности

Апелативният съд на Ломас де Самора потвърди присъдата от две години и половина затвор условно на новото попълнение на Берое Себастиан Вийя. Тя е затова, че е извършил насилие срещу бившата си партньорка Даниела Кортес през април 2020 година в жилище в Канинг, Буенос Айрес. 

 

Според информацията на агенция Telam и позовавайки се на съдебни източници, вторият състав на Апелативния съд на департамента е потвърдил постановеното през юни решение, продиктувано от съдия Клаудия Давалос, докато колумбийският футболист чака приключването на другия процес, в който е обвинен в сексуално насилие над 26-годишна жена през юни 2021 година, също в Канинг, и това може да го вкара в затвора. 

Изобщо, тъмните облаци над играча на старозагорци се сгъстяват. На 2 юни Вийя беше признат за виновен за престъпленията на “принудителни заплахи с леки наранявания, утежнени от връзката в контекста на насилие, основано на пола”. След тази присъда ръководството на Бока Хуниорс взе решение да отстрани 27-годишния футболист от отбора. Играчът бе изгонен, въпреки че имаше договор до края на 2024 година. 

Преди дни колумбийският футболист подписа договор с Берое до 30 юни 2026 година. Той обаче може и да не влезе в сила, ако бъде осъден не условно, а на затвор по втория казус. Контрактът на Вийя влиза в сила от 1 януари. 

Колумбийски защитник приключи с ЦСКА

Защитникът Браян Кордоба не се появи на първата официална тренировка на ЦСКА за новия сезон, а отсъствието му само засилва съмненията, че престоят му на „Българска армия“ е към своя край.

Дубълът на ЦСКА замина на лагер

Дублиращият отбор на ЦСКА, воден от Владимир Манчев, замина вчера следобед за Етрополе, където ще проведе подготвителен лагер.

Ники Илиев: За Левски успех е само първото място

Ако малко по-добре се бе справил Левски, още миналия сезон след грешките, които направи Лудогорец, можеше да стане шампион.

Седем играчи пропускат първата контрола на Левски

Сините се изправят на 21 юни, събота, срещу Спартак Плевен.

Беласица започна подготовка с водосвет за здраве

Новият старши треньор Христо Господинов изведе футболистите на първото занимание

Локо София прати вратар във Втора лига

Жарко Истатков ще пази за Спортист Своге

Пирин стартира подготовка, чака шестима на проби

В първата тренировка участие взеха 24 футболисти

Вихрен започна с трима нови и двама на проби

Новакът във Втора лига чака и двама бразилци

Черноморец Бургас взе бивш нападател на ЦСКА

Калоян Кръстев подписа с "акулите"