Затова и не му е проблем да се нагърбва с изнасянето на кълбото.
В кариерата си е ползван повече в предмостието на защитата, отколкото зад нападателя, което ясно показва, че функциите му в средата на терена са по-дефанзивни. Това обяснява и факта, че той не е от хората, които стрелят при всяка възможност. На това се дължи и малкият му брой голове.
Има 4 за Униао Лейрия в трета португалска дивизия, 2 за дубъла на Брага във второто ниво, 1 за Фамиликао в елита, както и 1 за Уулвърхемптън в Карабао къп. На този фон парадоксалното е, че негово попадение е избрано за Гол на месеца.
Това се случва на 18 октомври 2020 срещу Фарензе (3:3). Тогава получава топката по левия фланг пред наказателното поле, преминава двама противници, влиза в пеналта и отправя майсторски фалцов удар. Топката чуква десния стълб и влиза в мрежата. Това е единствената му индивидуална награда.