Новото БФС остана извън закона

Новото БФС остана извън закона

Вчера Софийски градски съд отказа регистрация на новоизбраното ръководство на БФС, което постави футболния съюз пред интересна ситуация. Изпълкома се събра на два пъти и взе важни решения – първо, определи новият селекционер на националния отбор по футбол, за който все още никой не знае със сигурност дали има подписан договор и какви са неговите параметри. Промените, които новото ръководство направи също стават невалидни, респективно и решенията на органите на БФС.

Вчера Софийски градски съд отказа регистрация на новоизбраното ръководство на БФС, което постави футболния съюз пред интересна ситуация. Изпълкома се събра на два пъти и взе важни решения – първо, определи новият селекционер на националния отбор по футбол, за който все още никой не знае със сигурност дали има подписан договор и какви са неговите параметри. Промените, които новото ръководство направи също стават невалидни, респективно и решенията на органите на БФС.

По този повод публикуваме едно изявление на агента Георги Градев до спортните редакции, в което се посочват фактите и последствията около това решение на БФС.

Публикуваме писмото без съкращения и редакция.

 

"Уважаеми Приятели на футбола, Уважаеми Колеги,




С решението си от 25.02.2009 г. да не регистрира гласуваните промени на Конгреса на БФС от 30.01.2009 г., СГС на практика потвърди незаконността на настоящия ИК на БФС и възстанови пълномощията на предишния ИК на БФС, редовно избран на Конгреса на БФС от 21.10.2005 г., с мандат до 21.10.2009 г.


С оглед на това, всички решения взети от новия ИК на БФС през м. февруари 2009 г. са нищожни. Следователно, всички новоназначени членове на комисии на БФС от новия ИК на БФС също са нелегитимни. От което пък следва, че всички решения взети от комисии на БФС с кворум от нелегитимни (новоизбрани) членове също нямат никаква правна стойност и са нищожни. В частност, последните решения на Дисциплинарната и Апелативната комисии на БФС, съставени предимно от новоизбрани (нелегитимни) членове (особено АпК), от 24.02. и 25.02.2009 г. са НИЩОЖНИ. Решението на новия ИК на БФС да назначи г-н Станимир Стоилов за ст. треньор на националния отбор също е невалидно.
 
ИК на БФС, с мандат до 21.10.2009 г., НЕ МОЖЕ да бъде разпуснат от Конгреса на БФС от 30.01.2009 г., тъй като БФС не е обявил в дневния ред за Конгреса, публикуван в Държавен вестник, точка „Смяна на ИК”. Независимо дали жалбата на г-н Ивайло Дражев ще бъде уважена или не, смяна на ИК на БФС не може да бъде осъществена и това налага организирането на нов конгрес на БФС през м. октомври 2009 г., когато изтича мандата на единствения легитимен ИК на БФС.
 
    Призовавам Борислав Михайлов да подаде оставка незабавно.
 
    Искрено Ваш в борбата с корупцията в БФС,
 
    Георги Градев
Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Атанас Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Сула няма да напуска Черно море! "Моряците" задържат звездата си

Плъзнаха слухове, че той отива в Арда

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров в бенефиса на Мартин Камбуров

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров са следващите трима участници в бенефисния мач на Мартин Камбуров, съобщиха организаторите.

Адвокат: Говорих с Гонзо, Спартак Вн ще вземе лиценз

Адвокат Бранимир Балачев, който е член на УС на Спартак Варна, очакващ шест месеца съдебна регистрация, е убеден, че клубът ще вземе лиценз за следващия сезон.

Официално! Иван Стоянов е новият треньор на ЦСКА 1948

Досегашният наставник на представителния тим на столичани Александър Александров поема дублиращия отбор на ЦСКА 1948

Цунами готов за Лудогорец

Капитанът на Левски – Цунами, тренира пълноценно и може да вземе участие в предстоящото дерби срещу Лудогорец в Разград.