Обновен Лудогорец продължава защитата на титлата

Обновен Лудогорец продължава защитата на титлата

"Орлите" гостуват на Арда

Шампионът Лудогорец открива втория дял от сезона в efbet Лига с гостуване на Арда от 14:15 часа. Двата тима ще изиграят отложения си мач от 4-ия кръг, а разградчани ще търсят задължителна победа, за да не бъдат застигнати от конкурента си за титлата ЦСКА, който малко по-късно излиза срещу Локомотив (София). 

 

Лудогорец претърпя доста промени през зимната пауза. Отборът има нов треньор в лицето на Анте Шимунджа, а освен това бяха привлечени четири попълнения, към които вече се присъедини и аржентинският голаджия Матиас Тисера. Останалите нови са бразилското крило Рик Джонатан, хърватският вратар Симон Слуга, словенецът Жан Карничник, привлечен от бившия тим на Шимунджа Мура, както и Спас Делев, който дойде от Арда и днес ще се изправи срещу доскорошните си сънародници. 

“Орлите” бяха напуснати от немалко футболисти, част от които имаха важна роля в състава. Кристиян Кахлина беше продаден в САЩ за малко над 1 млн. евро, а подобна сума влезе в касата на Лудогорец и от продажбата на Мавис Чибота на Макаби (Хайфа). Тръгнаха си още Стефан Баджи, Дорин Ротариу, Елвис Ману, Жосуе Са и Димитър Митков. 

Шампионите изпратиха разочароваща есен, в която не успяха да се класират в групите на Шампионската лига, отпаднаха от Лига Европа и допуснаха две поредни загуби на края на полусезона в първенството. Поражението с 3:5 от Пирин насред “Лудогорец Арена” дойде като истински шок, а то бе последвано от неуспех и в дербито с ЦСКА - София, след който преднината на тима на върха в класирането беше стопена само на 2 точки. 

Кампанията на Арда до момента премина през доста турбуленции, включително оттегляне на собственика, свиване на бюджета, няколко треньорски смени и раздяла с редица ключови футболисти. Днес повторен дебют начело на кърджалийци ще направи Стамен Белчев. Напускането на опитните Иван Караджов, Спас Делев и Пламен Крумов със сигурност ще се усети, но Белчев разполага с ядро от талантливи млади играчи, които трябва да поведат отбора. 

Днес атаката ще води Тонислав Йорданов, който за момента няма конкуренция на своя пост. Зад бившия младежки национал ще играят Христо Иванов, Иван Тилев и Иван Коконов, а двойка вътрешни полузащитници ще са Румен Руменов и Илия Юруков. 

За Лудогорец титуляр от новите попълнения се очаква да е само Спас Делев. Той и Кирил Десподов ще атакуват по двата фланга, а централен нападател ще е Пиерос Сотириу. Каули и Доминик Янков ще градят играта на разградчани, докато Кафумана Шоу ще има по-дефанзивни функции. 

ЦСКА ще работи съвместно с Чавдар Етрополе

Академия ЦСКА започва сътрудничество с ФК Чавдар Етрополе – клуб с традиции в развитието на млади футболни таланти, обявиха „армейците“

Караиванов за Ботев Пловдив и Спартак Варна: Ще се намерят решения

Президентът на Българската професионална футболна лига - Атанас Караиванов, говори пред Дарик за проблемите при Ботев Пловдив и Спартак Варна

Ботев Пловдив: Никой не е инициирал преговори за мажоритарния пакет от акции

Ето какво заявиха "канарчетата" след днешната среща

Започва "спасяване и оздравяване" на Ботев Пловдив

Председателят на Сдружение "ПФК Ботев" Петър Петров обяви, че от днес започва работата по спасяване и оздравяване на акционерното дружество на футболен клуб Ботев (Пловдив)

Дюлгеров "хареса" атаката на Филип Филипов срещу ЦСКА

Иван Дюлгеров разтрогна договора си с ЦСКА след скандала с него, при който той бе обвинен, че е изнасял информация „от кухнята“ на „червените“

Лудогорец получи оферта за защитник

Розенборг иска Аслак фон Витри

Официално: Лудогорец взе втори нов

"Орлите" се подсилиха с чешки халф

Филип Филипов скочи на хора в ЦСКА, закани се да каже цялата истина за провала

Бившият шеф на "червените" излезе с позиция

Само в новия епизод на подкаста Palms Sport: Истории от кухнята с Цунами

Зрителите ще научат с какво ще нахрани футболистите Цунами от новия епизод на подкаста