Обявеният за ново попълнение на Беласица Миро Колев си тръгна от "Цар Самуил"

Обявеният за ново попълнение на Беласица Миро Колев си тръгна от "Цар Самуил"

Миро Колев е свободен агент

Обявеният преди няколко дни за футболист на Беласица Мирослав Колев си тръгна от "Цар Самуил" и е свободен агент.

Той играе на позицията централен защитник и е роден през 2004 година, като влиза в правилото за юноши, което е във Втора лига.

За последно Колев бе част от Спортист (Своге), където бе основен футболист при бившия треньор на "шоколадите" Ивайло Василев.

Именно с негово участие титулярния състав отборът бе в много добра серия без допуснат гол през миналия сезон, а Колев бе сред играчите, които бяха с основен принос за оставането на тима във Втора лига.

Причините за раздялата му с Беласица не са ясни, но всичко се е случило след коректен разговор с треньора Живко Желев, а в същото време Бела привлече под наем от Вихрен Даниел Кикиово.

Колев е продукт на академиите на Септември и Славия, като с първия тим е ставал шампион на България и е играл в младежката Шампионска лига. Когато отиде при школата на "белите", те бяха действащ шампион при юношите.

Oсвен това е бил част и от Пирин (Разлог), където бе един от лидерите на отбора и помогна за тяхното невъзможно спасяване. 

Освен като централен защитник, той може да играе и като дефанзивен халф. Висок е 185 сантиметра.