ОБЗОР: Марица (Пловдив) стартира пролетта с успех над Спартак (Плевен)

Вижте всички резултати от днешните мачове

Отборът на Марица (Пловдив) започна с успех пролетния дял на сезон 2022/23 във Втора лига. Пловдивчани победиха с 1:0 Спартак (Плевен) в среща от 18-ия кръг на Втора лига. Срещата противопостави 12-ия и 6-ия във временното класиране на шампионата. След днешния успех Марица се изкачи до седмата позиция и събра 25 точки.

В 22-рата минута Радослав Апостолов пое топката с гърди и шутира от границата на наказателното поле. Ударът на халфа прелетя високо над вратата. Две минута по-късно домакините искаха червен картон за Валентино Макавеев. Футболистът на Спартак изрита сериозно Милен Танчев, а главният съдия бе наобиколен от всички футболисти на пловдивчани. Въпреки това той показа само жълт картон на Макавеев. В 33-ата минута Сантана получи топката, нагласи си я и стреля от около 30 метра, но ударът му беше крайно неточен.

В 40-ата минута Милен Танчев пробва шут зад центъра, виждайки че стражът Богомил Цинцарски бе излязъл от голлинията си. Шутът не бе лош, но имаше повече сила от необходимото. В 57-ата минута Станислав Маламов стреля опасно, но ударът беше блокиран от защитник и Марица стигна само до корнер. В 69-ата минута Валери Домовчийски центрира меко към втора греда, където Станислав Маламов бе оставен непокрит от защитата на Спартак. Крилото стреля с глава в долния десен ъгъл, но Цинцарски се намеси с блестящ плонж.

След по-активни действия за домакините Марица поведе в резултата в 82-рата минута. Танчев подаде в коридор за Домовчийски, а нападателят пробва нещо средно между удар и центриране към втора греда. Там останал сам бе Радослав Апостолов, който прати топката в мрежата от метър разстояние.