Одитът показа - 3,5 млн. са дълговете на ЦСКА по лиценза

Одитът показа - 3,5 млн. са дълговете на ЦСКА по лиценза

Три варианта за бъдещето на клуба обсъждат новото ръководство и БФС

Три варианта за бъдещето на ЦСКА обсъждат новото ръководство на клуба и БФС, пише "Труд". Два от тях минават през обявяване в несъстоятелност, а третият - през пряка продажба на марката и спортно-техническите активи на клуба на ново дружество.
 
При единия от двата пътя през фалит ЦСКА ще трябва да започне от аматьорския футбол. Почти сигурно е, че този вариант ще бъде избегнат. Друг такъв включва минаването през съдебна процедура и влизането на синдик с оздравителен план в клуба, който отново ще бъде припознат като член на „А“ група от БФС, но без дълговете си. Но този път е най-дълъг и сложен, а ЦСКА трябва до края на май да заяви ясно пред централата какво избира, за да се вземе решение на лицензионната комисия и Спортно-техническата за състава на първенството за следващия сезон. Лицензионната комисия вчера заседава за първи етап от лицензирането на клубовете, но 3 бяха отложени - единият е ЦСКА.

Одитът на документите за лиценза на „червените“ показа, че задълженията им са около 3,5 милиона лева - на физически лица, по трансфери и на клубове. Отделно клубът дължи с лихвите около 10 милиона на НАП, които няма с какви активи да бъдат обезпечени. Към момента с тези числа ЦСКА не може да вземе лиценз и за българското първенство.


Затова и се търсят варианти с изчистването на огромните задължения. Начертани са три, като до края на седмицата един от тях ще влезе в ход. Очаква се днес да има среща между Ивайло Манджуков, новия мажоритарен главен акционер, и ръководството на БФС. На нея ще се обсъдят плюсовете и минусите на възможните пред клуба варианти. 

Веласкес подписа с агентите на Аморим

Мениджърската агенция AS1 е базирана в Лондон

Феновете на Спартак от "Трибуна Соколъ" зоват за подкрепа

Преди дербито на дублиращите отбори на Варна

България U19 започна евроквалификациите с равенство срещу Унгария (ВИДЕО)

Юношите с 1:1 като гости

Атанас Атанасов: Много полезна контрола срещу добър отбор

Наставникът на Добруджа коментира проверката с Черно море

ЦСКА тренира с наличните 23 футболисти

От тях петима са вратари, вижте какво съобщиха „червените“

Вдигат с инжекция на крака играч на Спартак (Варна)

Добри новини от лекаря на Спартак Варна получи треньорът Гьоко Хаджиевски.

Илиан Илиев: Доволни сме от почти всичко

„Неприятното е, че Живко Атанасов получи контузия“, заяви треньорът на Черно море

Черно море с класика срещу Добруджа в контрола

Живко Атанасов се контузи

Владо Мирчев вкара 4 гола при разгромна победа на Тервел

Бивш нападател на Спартак Варна се развихри в Североизточна група.