Испанецът Виктор Басадре ще води Берое през новия сезон. 55-годишният специалист вече проведе първите си тренировки начело на тима, обявиха от клуба. Той заменя Пламен Липенски, който довърши миналия сезон начело на заралии и започна лятната подготовка.
Басадре е роден в Луго, Испания. Освен в родината си той е работил още в отбори в Гърция, Литва, Латвия и Естония и Кипър. С тима на литовския Судува има спечелена Суперкупа на страната през сезон 2021/22. За последно Басадре е водил испанския Мелия.
"ПФК Берое пожелава много успехи на Виктор Басадре начело на отбора", написаха от клуба.
Виктор Бесадре ще направи официален дебют в гостуването на Спартак Варна от първия кръг на Първа лига. Заралии са аутсайдер в срещата с шанс за успех от 30%, според букмейкъра 8888.bg. Тези на соколите са 47.2%, докато равенството е с възможност от 30%.