Официално: Ботев Пд продаде вратар в Германия

Официално: Ботев Пд продаде вратар в Германия

Ханс Кристиан Бернат подписа с Карлсруе

Германският втородивизионен Карлсруе обяви привличането на вратаря на Ботев Пловдив Ханс Кристиан Бернат. 

192-сантиметровият бивш юношески и младежки национал на Дания пристигна на стадион "Христо Ботев" от Одензе през лятото на 2024 г. и през изминалия сезон записа 37 мача във всички турнири за „жълто-черните“, в които запази 14 „сухи мрежи“.

"Карлсруе подписа с още едно ново попълнение за сезон 2025/26: датският вратар Ханс Кристиан Бернат преминава от българския клуб Ботев от град Пловдив и ще пази вратата на „синьо-белите“ в бъдеще", написаха от клуба. 

"За нас беше важно бързо да представим нов номер 1 след продажбата на Макс Вайс. Профилът на Ханс Кристиан го прави отличен избор за нашия отбор. Той е амбициозен, силен играч и носи добър манталитет. Много сме доволни, че успяхме да го убедим да се присъедини към Карлсруе", каза спортният директор Марио Егиман.

„Преминаването в Германия е важна стъпка за мен. Kарлсруе е клуб с богати традиции и ясни амбиции и очаквам с нетърпение новото предизвикателство във Втора Бундеслига. Искам да продължа да се развивам тук и да допринеса за успеха на отбора. Вече очаквам с нетърпение да работя с Маркус Милър и целия вратарски екип“, сподели от своя страна стражът. 

Сензация: Добруджа иска топрефер за футболист!

Вижте подробности

8888.bg дари 25 000€ за детското отделение на Пирогов

Сумата ще бъде използвана за покриване на разходи, свързани с реконструкция на Клиниката по педиатрия

Официално: ЦСКА с остра позиция за съдийството на мача с Лудогорец

„Няма да замълчим и да махнем с ръка след поредната гавра“

Георги Костадинов: Спечелихме титлата за клуба, за феновете и за нас футболистите

Капитанът на Левски Георги Костадинов заяви, че никой преди началото на сезона не е очаквал, че може да бъде прекъсната хегемонията на Лудогорец в българския футболен шампионат, но „сините“ са заслужили титлата с представянето си през последната година.

Ивайло Чочев спечели анкетата "Футболист на Футболистите"

Хулио Веласкес е номер 1 при треньорите

От футболния Берое: Това беше сезон, белязан от нашите грешки

Ръководството на футболния Берое публикува официално изявление, след като загуби елитния си статут.