Официално: Берое се подсили с универсален швейцарски защитник

Официално: Берое се подсили с универсален швейцарски защитник

Михаел Ковачевич стана петото ново попълнение на Берое и идва като свободен агент

Швейцарецът от хърватски произход Михаел Ковачевич стана петото ново попълнение на "Берое" за новия сезон, след като днес подписа своя договор с клуба като свободен агент.

Защитникът премина през пробен период, а от треньорското ръководство останаха доволни от показаното и футболистът вече е част от "зелените", съобщиха от пресслужбата на клуба.

Михаел Ковачевич е роден на 6 март 1988 г. в Базел, Швейцария. Има хърватски произход, висок е 193 см. и играе във всички зони на защитата.

Ковачевич е юноша на швейцарския "Олд Бойс", но преминава и през школата на хърватския "Динамо" (Загреб). През лятото на 2007 г. започва своята професионална кариера в словенския "Копер". Още през зимната пауза обаче е продаден на шотландския "Дънди Юнайтед".

Швейцарецът остава в "Дънди Юнайтед" три години, като за това време записва участие в 52 мача за тима във всички турнири. Най-голям брой мачове има през сезон 2009/10 г., когато спечелва и Купата на Шотландия.

В турнира Ковачевич се разписва срещу един от грандовете  - "Глазгоу Рейнджърс" при равенството от четвъртфиналите 3:3 на "Айброукс". В преиграването на "Танадайс Парк" неговия тим печели с 1:0.

През 2011 г. е продаден на хърватския "Задар". Там играе само един сезон, в който записва участие в 7 мача.

През сезон 2012/13 г. отново се завръща в Шотландия, където облича фланелката на "Рос Каунти". През този сезон има 33 мача във всички турнири за "лосовете". През миналия сезон 2013/14 г. защитникът взима участие в 15 мача за тима Дингуол.

Михаел Ковачевич има записани 1 мач за младежкия национален отбор на Хърватска и 2 мача за младежите на Швейцария.

Илиан Илиев: Трябва да се преборим за трите точки срещу Лудогорец

Четирима от "моряците" аут за домакинството на шампионите

Добри новини в ЦСКА преди мача със Спартак

Тасев и Чорбаджийски на разположение на Томаш

Локо (София) се разбра с Генчев

Специалистът се завръща в "Надежда"

Кошмарни варианти за Левски в Европа

Опциите важат още за Арда, Черно море, Ботев и Спартак Варна

Ясни са част от възможните съперници на ЦСКА в Европа

"Червените" поставени в Лигата на конференциите

Илиан Илиев прекроява атаката на Черно море

Мартин Милушев гласен за титуляр

Вратар на Левски аут за Кърджали

Маркович продължава да има проблеми

Левски е длъжен да покаже уважение към феновете си и да играе за победи до края на сезона

"Сините" вече си осигуриха второто място през този сезон и нямат съществени цели до края на efbet Лига. 

Шефът на Спартак Вн: Очаквайте две добри новини за клуба

Изпълнителният директор на Спартак Варна обяви, че в близките дни ще зарадва феновете на отбора с две добри новини.